22 Бер 2023, 10:26

Дизайн, маркетинг та ІТ — найпопулярніші категорії: ринок фрилансу в Україні

У 2023 році триває війна, яка безпосередньо впливає на стан економіки та зростання безробіття в Україні. За даними НБУ, рівень останнього — 26%. У країні, як і в усьому світі, триває скорочення спеціалістів у технологічних компаніях. Український IT-ринок лихоманить: ризики мобілізації, відключення електроенергії, постійний психологічний тиск — усе це є негативними факторами під час прийняття рішення щодо подальшої співпраці з IT-компаніями в Україні. 

Але є ті, кому вдалося навіть за таких умов продовжувати зростати — це ринок фрилансу. Український сервіс Freelancehunt ділиться статистикою, згідно з якою попит на фрилансерів з країни у перші місяці 2023 виріс на 84% проти минулого року. 

Зараз ми можемо говорити про стрімке зростання реєстрацій фрилансерів на сервісі, які в пошуках роботи приходять на Freelancehunt. Вважаю за важливе зазначити, що ми підходимо до позначки у 20 000 зареєстрованих нових спеціалістів за місяць. Початок року відзначився черговими піками, які були навіть вищими за зростання у перші місяці війни.
Валентин Зюзін
керівник компанії Freelancehunt

Варто зазначити ключові фактори, які впливають на розвиток ринку фрилансу в Україні та збільшення кількості спеціалістів:

  • Більшість користувачів платформ розглядає фриланс як постійне та єдине місце роботи. У Європі та США цей показник сягає до 70%. В Україні у 2021 році, за даними платформи Freelancehunt, він становив 56%.
  • На фрилансі працюють кваліфіковані спеціалісти. Зазвичай це люди віком 24-45 років, з досвідом 2-5 років. 80% з них мають вищу освіту. 
  • Це можливість для спеціалістів заробляти більше, ніж в офісі на постійній роботі. 
  • Основний попит на послуги фрилансерів генерує малий бізнес. Так, у США 70% підприємців співпрацювали з віддаленими спеціалістами, 81% з них планують надалі наймати фрилансерів, а 83% — погоджуються, що фрилансери дуже допомогли розвитку бізнесу.
  • ІТ, дизайн, маркетинг — найпопулярніші категорії, на які є попит серед бізнесу. Саме ці напрямки динамічно розвиваються у світі технологій.

Враховуючи війну, економічну кризу, коронавірус та інші фактори, можна сміливо говорити про різке зростання популярності фрилансу. Найближчими роками країна може стати лідером у Європі за кількістю фрилансерів, а доля самозайнятих серед працездатного населення може досягати 15-20%. Торік у США цей показник дорівнював 39%, тому українському ринку є куди зростати. Але найголовніше те, що для цього є всі можливості.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео