Другий санкційний список: сайт з пошуку роботи блокує компанії, що не вийшли з росії
31 Сер 2023, 16:12

Другий санкційний список: сайт з пошуку роботи блокує компанії, що не вийшли з росії

Work.ua поповнив перелік брендів та заблокував всі компанії, які досі ведуть бізнес із країною-вбивцею.

Сидіти на двох стільцях більше не вийде 

Першими було заблоковано Unilever, Leroy Merlin, Raiffeisen Bank, Metro, LC Waikiki та інші. 

У другий санкційний список увійшли ще 200 компаній, які досі працюють на військовий потенціал ворожої країни, серед них найвідоміші: Coca-Cola HBC, Samsung, Xiaomi Corporation, L’Oréal, Claas Group, Caparol, Lacoste, Colin’s, New Yorker Group Services, Intimissimi, Calzedonia, Bacardi, Lactalis, Gorenje, Zepter, Dahua Technology, Tezenis, Haier, B. Braun, Egger.

Work.ua викреслює ці та інші бренди з переліку клієнтів і відмовляється від їхніх вакансій та грошей, бо гідність не продається. Платформа буде й надалі перевіряти та блокувати компанії, які продовжують сидіти на двох стільцях. 

Новина за темою
Сайт з пошуку роботи припинив співпрацю з компаніями, які не пішли з ринку рф

Також Work.ua закликав працівників з цих компаній написати заяви про звільнення та знайти роботу в компаніях, які справді підтримують Україну. Зараз роботодавці активно шукають кваліфіковані кадри й розмістили на Work.ua 100 тисяч вакансій. Тож бажаючі точно знайдуть своє місце в гідній компанії, яка не торгує людяністю. 

На чому базується блокування 

Санкційні списки базуються на даних сайту НАЗК «Міжнародні спонсори війни» та проєкту Leave Russia від Київської школи економіки. Допомагали у формуванні списків і користувачі Work.ua, звертаючи увагу на ту чи іншу компанію, що веде подвійну гру. Тож дякуємо всім — для нас важливі ваші коментарі. 

Відмовитись від співпраці з країною-вбивцею можливо 

Не варто захищати чи виправдовувати вищезгадані бренди, посилаючись на складні процедури та рішення в європейських офісах. Є ті, у кого вийшло. Адже існують приклади відповідальних бізнесів, для яких неприпустимо працювати з країною-вбивцею, — McDonald’s, Henkel, EPAM, Airbnb, Apple, Booking, H&M, IKEA, Netflix та інші. 

У своєму маніфесті Work.ua закликав інші бренди та українців відмовитися від будь-якої взаємодії з компаніями, що не вийшли з російського ринку.

Менш ніж за місяць ця заява призвела до суспільного резонансу та знайшла відгук як серед українців, так і в бізнес-спільноті: 

  • Провідні креативні, медіа, маркетингові та PR-агенції України теж виступили з маніфестом про неприпустимість співпраці з компаніями та брендами, що не покинули російський ринок. Разом з Work.ua вони ініціювали старт інституту репутації. 
  • Логістична компанія Prime Group з вересня починає призупиняти надання послуг PepsiCo, Metro, Nestle та іншим, які досі працюють з країною-агресоркою. 
  • Нідерландська пивоварня Heineken заявила про завершення процесу виведення бізнесу з росії та продала свої активи всього за 1 євро. 
Що ще можна зробити разом 

Зараз багато що залежить від консолідації бізнесу та громадян. Всі мають право знати, продукцію якого бренду вони купують, а торговельні мережі можуть допомогти відрізняти товари компаній-співучасників терору. Тож Work.ua закликав «Сільпо», АТБ, Varus, Eva та інших посприяти свідомому вибору товарів і послуг, маркуючи продукцію брендів, що досі лишаються на російському ринку. 

Work.ua закликав і покупців показати, що для них важливий усвідомлений вибір товарів на полицях українських магазинів. Зробити дописи в соцмережах, тегнути вітчизняні торгові мережі, закликати ввести маркування товарів і продуктів компаній, які не вийшли з росії. Наприклад, як це зробили рекрутерка Альона Вороніна та керівник підрозділу відділу продажу Артем Левчук

Розкажіть друзям про новину