25 Кві 2023, 11:21
PR

Cosmolot: «Інвестиції у вітчизняних розробників — це інвестиції в майбутнє країни»

Cosmolot, провідний гравець українського ринку гемблінгу, з перших днів війни почав активно допомагати ЗСУ. У 2022 році компанія перерахувала понад 100 млн грн до держбюджету та на допомогу армії, з них 20 млн грн було передано на волонтерські проєкти. Дмитро Дяченко, керівник операційного напряму Cosmolot, розповів про те, як у компанії інвестують в армію дронів та будують перше військове онлайн-експо в Україні.

На чому грунтується політика соціальної відповідальності Cosmolot?

Cosmolot — перше ліцензоване українське онлайн-казино. Ми дотримуємося принципів відповідальної гри і прагнемо бути соціально-відповідальною компанією. Ми постійно комунікуємо про важливість розвитку легального грального ринку, підтримуємо співробітників та створюємо для них, наскільки це можливо сьогодні, комфортні та безпечні умови роботи, платимо податки та ліцензії, підтримуємо українських військових розробників та донатимо на ЗСУ.

Для нас є принциповим працювати в Україні під українською ліцензією, брати активну участь у розвитку бізнес-середовища, сплачувати податки і створювати нові робочі місця. Ми як ніколи раніше відчуваємо себе важливою ланкою економічного фронту країни та повоєнної відбудови.

З яких проєктів розпочалася ваша допомога ЗСУ?

23 лютого 2022 року ми перерахували 500 тис. грн на рахунок фонду «Повернись живим», а наступного дня — ще 500 тис грн. Тобто, фактично, стали чи не першими донаторами від початку війни.

Окрім фінансової підтримки фондів, ми вирішили масштабувати нашу діяльність в інформаційному полі. «Палімо вату разом» — наша перша антирашистська рекламна кампанія. В її основі дві улюблені речі українців — палити вату та грати в Cosmolot.

Наступним кроком стала кампанія «Рашистам пекло». Це міні-серіал про чорта, хазяїна пекла, який показує життя рашистів у пеклі. В рамках обох кампаній ми створили інтерактивні благодійні портали, кошти з яких автоматично зараховувалися в «Повернись живим».

Скільки загалом компанія перерахувала коштів в благодійні фонди з початку війни?

Ми дуже вдячні нашим гравцям, адже вони активно відгукуються на наші заклики та беруть участь у наших благодійних проєктах. Компанія перерахувала понад 4 млн грн до фондів «Повернись живим» та United24. Це як прямі донати, так і відрахування з наших благодійних турнірів. Наразі з усіх благодійних турнірів ми перераховуємо кошти на багаторазові ударні дрони Punisher та їх обслуговування.

Як у Cosmolot мотивують та підтримують співробітників?

Наше основне завдання до цього часу — це забезпечити фізичну безпеку, комфортні умови роботи та психологічну підтримку кожному члену команди. Компанія не скоротила жодного співробітника у 2022 році, а в перші дні повномасштабного вторгнення керівництво прийняло рішення виплатити кожному додаткову матеріальну допомогу. Для психологічної підтримки команди ми залучили професійних психологів, до яких за підтримкою може звернутися кожен.

Також ми запровадили ряд освітніх проєктів — курси з домедичної підготовки, лекцію з психологами про вигорання, лекцію про правила поводження під час хімічної, біологічної та радіаційної небезпек та започаткували корпоративні курси української. Із початком блекаутів у столиці частина команди була релокована на захід України. Для тих, хто залишився працювати у Києві, ми створили додатковий робочий простір з постійним інтернетом та забезпечили усіх павербанками, модемами та спеціальними антенами 4G-зв’язку.

І, звичайно ж, у Cosmolot підтримують співробітників, чиї рідні наразі служать в ЗСУ. Допомагаємо як фінансово, так і самостійно закупаємо тепловізори, рації, бронежилети та дрони.

На чому сфокусувалися зараз та які подальші плани розвитку вашої соціальної відповідальності?

Ми всі розуміємо, що на війні все вирішує сучасна техніка, але Україна залежить від її поставок з-за кордону. Саме тому Cosmolot прийняв рішення сфокусуватися на підтримці вітчизняних військових розробок, які за своїми характеристиками не поступаються, а іноді навіть кращі за іноземні аналоги.

У листопаді 2022 року ми почали співпрацювати з компанією UA Dynamics, виробником українських багаторазових дронів Punisher. Цей дрон не має аналогів у світі, і без перебільшень — він технологічна гордість України. Наразі Cosmolot перерахував близько 5 млн грн на два БПЛА та комплектуючі до них. У 2023 році плануємо профінансувати декілька десятків таких БПЛА для потреб фронту.

Від початку нашої співпраці з UA Dynamics до нас почали звертатися чимало розробників військового обладнання з проханням про підтримку. Найцікавіше те, що їх продукти були іноді ефективніші й дешевші за ті, що постачаються з-за кордону. Зрозумівши, що такі розробники потребують системної підтримки, ми ініціювали проєкт Brave Inventors. Це онлайн-платформа, де розробники можуть знайти інвесторів чи залучити донати для виробництва прототипів або масштабування виробництва. Технології та продукти для військових — це супер інноваційний та капіталоємний напрям. Інвестиції у вітчизняних розробників — це інвестиції в майбутнє країни, адже ці продукти будуть корисні не тільки українським військовим. Brave Inventors — це майбутня візитівка українського військово-промислового комплексу.

Зараз на платформі представлені ударні дрони, комплекси для розвідки, антидронова рушниця, засоби зв’язку та ін. Ми запрошуємо до співпраці розробників і готові надати їм підтримку у просування винаходів.

Розкажіть друзям про новину