Блокчейн-технології — це майбутнє, яке вже настало. На ринку регулярно з’являються нові криптовалюти та NFT, які приваблюють інвесторів і стають зручним і надійним інструментом для зберігання активів і заробітку.
Найбільш популярним і стабільним токеном вважається Bitcoin. Хоча курс біткоїн долар і схильний до коливань, він має позитивну динаміку.
З чим пов’язана волатильність BTC?
Основна причина змін курсу — це обмежена пропозиція. Створений у 2009 році, Bitcoin має обмеження максимальної кількості: у світі може існувати не більше 21 мільйона монет. Цей фіксований обсяг створює дефіцит, особливо в міру наближення до заданої межі.
Коли попит на BTC зростає, але кількість доступних токенів залишається незмінною або зменшується внаслідок халвінгу, ціна монети збільшується. Але це не єдиний фактор. Серед інших причин коливань курсу:
- вплив медіа та інфлюенсерів — коли в ЗМІ з’являється позитивна інформація про те, що криптовалюту визнали в одній із країн або інтерес до неї виявив відомий підприємець, вартість може зростати, а негативні події часто знижують ціну;
- спекулятивний інтерес — BTC приваблює трейдерів, які купують і продають активи з метою отримання короткострокового прибутку, а такі дії посилюють волатильність;
- настрій ринку — якщо інвестори очікують подальшого зростання вартості, вони активно купують, а це піднімає ціну, тоді як масовий продаж активів тягне за собою зниження курсу;
- державне регулювання — прийняття крипти на рівні уряду країни сприяє зростанню інтересу і, як наслідок, вартості.
Важливу роль відіграє і ціна майнінгу. Коли видобуток токенів стає більш витратним, наприклад, через збільшення складності купівлі компонентів для техніки або зростання цін на електрику, майнери можуть скорочувати виробництво або згортати свою діяльність. А зменшення кількості нових монет часто призводить до підвищення вартості.
Як правильно аналізувати ринок: секрети вигідної купівлі та продажу Bitcoin
Щоб мінімізувати ризики та ухвалювати обґрунтовані рішення, трейдери та інвестори мають розуміти основні інструменти та стратегії. Професіонали радять починати з технічного аналізу. Звертайте увагу на графіки руху ціни BTC, різноманітні індикатори (сила тренду, можливі розвороти, чи є актив перекупленим або перепроданим), а також рівні підтримки й опору.
Другий аспект — це фундаментальний аналіз. Слідкуйте за розвитком інфраструктури Bitcoin: впровадження нових технологій підвищує привабливість токена. Крім того, ціна крипти зростає в періоди інфляції та економічної нестабільності.
Сентимент-аналіз допомагає оцінити настрої учасників ринку. Моніторте соціальні мережі та новини — це допоможе зрозуміти, як користувачі сприймають поточну ситуацію.
Якщо хочете бути в курсі останніх новинок, регулярно підвищувати рівень своїх знань і зручно торгувати на біржі, відвідайте платформу Binance. Сервіс пропонує широкі можливості як для трейдерів-початківців, так і для великих гравців.