07 Лис 2022, 12:22

Бізнес під час війни: як відкрити, розвивати і масштабувати

Відкрити власну справу під час повномасштабної війни? Зробити релокейт і підвищити прибуток? Чи можливо відкрити для себе нові ринки збуту? Український бізнес доводить — можливо все.

Уже існуючі компанії адаптуються під нові умови, багато підприємців тільки створюють нові. Окрім цього, виходять на міжнародні ринки, знаходять нових клієнтів та просувають українське у світі. Як же працювати в новій реальності, розвивати бізнес і структурувати його? Відповіді — у нашому спільному з Fairo матеріалі. 

Статистика з ФОП: до війни і під час війни

Поява нових бізнесів в Україні має позитивну динаміку. Підприємці значно швидше адаптувалися до роботи під час війни, аніж, наприклад, пандемії COVID-19. Одні компанії розширили свій продуктовий портфель, другі здійснили релокейт, треті вийшли на нові ринки збуту. 

Уже в серпні 2022 року темп реєстрації нового бізнесу почав зростати і становив 114% від відповідного періоду в серпні 2020 року та 71% від відповідного періоду 2021 року. І вперше за 6 місяців війни кількість нового бізнесу в два рази перевищила кількість закритого. 

Топовим напрямком стало комп’ютерне програмування, наступна в рейтингу — роздрібна торгівля. Така статистика свідчить про розвиток українського бізнесу та позитивну динаміку для економіки країни. 

Нові виклики для бізнесу під час війни

Разом із тим українці зіткнулися з новими викликами та завданнями, а також почали цікавитися новими напрямами. Так з’явилося все більше запитів, як відкрити благодійні КВЕДи. Адже з’являються все більше волонтерських організацій, які мають вести діяльність за всіма правилами. Або ж запити, як сплатити податки, якщо ви знаходитесь на тимчасово окупованих територіях. 

Окрім цього, багато підприємців зіткнулися з проблемами, коли на руках немає документів, нема можливості піти в податкову чи зв’язатися з бухгалтером. У таких випадках допомагають цифрові рішення. Наприклад, застосунок, через який можна автоматично сформувати звіт, вести бухгалтерський облік онлайн чи стежити за надходженнями на банківський рахунок. 

Саме для таких функцій створений застосунок Fairo, яким користуються вже 45 000 українців. Просто зі смартфона можна впорядковувати інвойси, а також отримувати сповіщення про дедлайни з подачею звітів і тим самим вберегти себе від зайвих стресів. Та головне — звіти по ЄП та ЄСВ формуються автоматично і вам не потрібно вводити дані вручні чи окремо робити підрахунки.

Переваги ведення бізнесу в одному застосунку

Вартість послуг бухгалтера в середньому становить 1000 грн/місяць. Тобто спеціаліст подає вашу звітність і отримує за це оплату. У Fairo ви можете самостійно керувати всіма процесами, до того ж безкоштовно користуватися функціями non-banking.

У застосунку доступні:

  • звіти по ЄП та ЄС, які Fairo формує автоматично;;
  • контроль лімітів доходу ФОП;
  • створення, керування інвойсами та актами виконаних робіт;
  • бухгалтерський облік онлайн.

Загалом все працює просто і зрозуміло. Застосунок Fairo фіксує всі ваші обов’язкові платежі, інвойси тощо. Ви реєструєтесь в кілька кліків, пройшовши верифікацію, а далі — ведете бухгалтерію, формуєте й подаєте звіти. Усе це онлайн і без зайвої бюрократії. Особливо це важливо зараз, коли бізнес здійснив релокейт чи немає часу стояти в чергах, витрачати час на папери. 

Найпопулярніші функції Fairo серед ФОП:

  • Автоматичні звіти по ЄП та ЄСВ;
  • Створення, відправка (можете зберегти його в PDF-форматі і відправити поштою чи в месенджер) та керування інвойсами.

Як бізнес розвивається в нових реаліях

Попри надскладні умови для підприємців, локальний бізнес продовжує розвиватися та працювати. Попит на українське зростає як всередині країни, так і за кордоном. До того ж світові компанії підтримують малий і середній бізнес. Наприклад, Amazon скасував комісію для українських підприємців, які продають товари на європейському ринку. При цьому підприємці вміло поєднують класичне ведення бізнесу з креативними кампаніями й сучасними рішення. Усе це підтримує економіку та дає змогу працювати.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео