Бійці ЗСУ відтворили картину «Козаки в степу», викрадену під час окупації Херсона
01 Жов 2024, 15:45

Бійці ЗСУ відтворили картину «Козаки в степу», викрадену під час окупації Херсона

У рамках проєкту «Викрадене мистецтво…», що присвячений картинам, які були викрадені росіянами під час окупації, до 1 жовтня створили анімовану копію картини з бійцями Романом «Добряк» Колесником (ССО Азов Київ, теперішня Третя Штурмова Бригада) та Станіславом «Рефа» Зорієм (ССО ЗСУ).

Проєкт реалізовується фольклористкою Яриною Сізик і режисеркою анімації Марією Озірною (Духовне Личко) на підтримку Херсонського художнього музею. Головна мета — спроба відтворити втрачену культурну спадщину. Під час окупації з Херсонського художнього музею імені Олександра Шовкуненка було викрадено понад 10 000 творів мистецтва.

1 жовтня, у День захисників і захисниць України та свята Покрови Пресвятої Богородиці, команда відтворила картину «Козаки в степу» українського художника Сергія Васильківського. До анімованого відео додали також українську народну пісню «Ой там за морями…» у виконанні молодіжного фольклорного гурту «Щука-Риба». 

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь
Ми обрали саме цю картину, щоб передати, як козаки захищали й боролися за незалежність в минулому, так й у наші часи — всі захисники та захисниці виборюють кордони сучасної України. Й тому героями анімованої картини стали боєць «Рефа», мій близький друг, і його товариш «Добряк», які постали в образах сучасних козаків.
Марія Озірна
режисерка анімації

Свято Покрови має особливе значення в українській традиції. У козацькі часи Покрова Пресвятої Богородиці була одним із головних свят. Козаки шанували Богородицю як свою покровительку й оберігали її ікони в Січових церквах. Вони вважали, що вона захищає їх у бою і молилися до неї перед важливими битвами. Саме на Покрову традиційно обирали нових кошових отаманів, що підкреслює значущість цього дня в житті козацтва. 

Сьогодні Покрова зберігає своє значення і для сучасних захисників. Для усіх тих хто захищав і захищає Україну, це не просто день, а нагадування про те, що захист Батьківщини — це обов’язок, який українці виконують століттями, незалежно від епохи чи обставин. Цей проєкт відображає шлях — від минулого до сьогодення.
Ярина Сізик
фольклористка, учасниця гурту «ЩукаРиба»

Розкажіть друзям про новину