Війна додала корпоративним ініціативам Kernel нових сенсів і стимулів. З перших днів співробітники компанії на своїх рівнях почали і дотепер продовжують робити все від них залежне, щоб пришвидшити перемогу України. У відповідь на виклики війни вони утворили натхненне явище — корпоративне агроволонтерство.
Kernel підтримує Україну та українців від початку повномасштабного вторгнення. За 9 місяців компанія спрямувала на допомогу за різними напрямами 949 806 000 гривень. Важливо те, що в рамках цієї суми підтримки майже не було перерахувань через зовнішні фонди. Агрогерої Kernel самі закуповували, доставляли, координували, виготовляли та ініціювали, поєднуючи волонтерські дії зі щоденними робочими буднями.
Самовизначення працівників у період невизначеності
Після 24 лютого, паралельно з підготовкою до весняних польових робіт, команди на місцях почали займатися волонтерством. Чоловіки одразу долучилися до облаштування блокпостів та оборонних споруд в селах і містах. Жінки запустили на харчоблоках виробництво тушкованки, випікали хліб тощо. У промислових приміщеннях відшивали бронежилети, плитоноски, розгрузки, сумки для РПГ, тактичні аптечки. Колеги щодня готували і відвозили гарячі обіди для місцевих тероборонівців, у військові частини. Така самоорганізація співробітників – найвищий прояв їх життєвого самовизначення.
Крім цього, команди кластерів регулярно збирали і доставляли великі партії гуманітарної допомоги населенню у наближені до фронту регіони, щоб попередити кризові ситуації. Вантажили речі першої необхідності — продукти харчування, медикаменти, засоби гігієни, одяг, іграшки для дітей. Відвозили в найгарячіші точки для тих, хто найбільше постраждав внаслідок бойових дій.
Благодійність як покликання
Вміння спрямовувати професійні знання та життєві навички у наближення перемоги — унікальна особливість співробітників Kernel. Колеги з HR департаменту активізували зовнішні та внутрішні ресурси, щоб залучати додаткові кошти і забезпечувати ефективну координацію передачі допомоги.
Заступник директора агробізнесу з управління земельним банком, Директор БФ «Разом з Кернел» Ігор Потоцький значну частину допомоги доставляє на позиції українських військових самостійно. Поїздки на передову та особиста підтримка вже стали для нашого колеги звичною справою.
«Сейв Юкрейн 2022» — благодійний фонд, що спеціалізується на допомозі ЗСУ та українцям. Проєкт з’явився у перші місяці війни на базі Придніпровського кластера компанії, його очолив керівник кластера Михайло Петров. Всього за 6 місяців існування фонд реалізував десятки проєктів загальним бюджетом у понад 12 000 000 грн. Благодійники закупили й передали на передову автівки, дрони та протидронний комплекс, карети швидкої допомоги, тепловізори. Протягом останніх місяців команда кластера активно підключається до виготовлення броньованих автомобілів, перебудови старих приміщень у комфортні гуртожитки для переселенців. Людей не просто забезпечують житлом, а пропонують роботу в компанії. Шансом розпочати життя заново на сьогодні скористалося більше 200 українців.
Люди, які надихають своїми вчинками
Власні ініціативи співробітників надихають не менше, ніж командне завзяття. Історії колег, які з перших днів війни долучилися до підтримки, вражають і змушують пишатися українцями. Щоб розповідати про таких корпоративних волонтерів, було створено окрему рубрику в офіційних соціальних мережах Kernel з хештегом #АгроГерої.
Таких історій сотні. Їх об’єднує бажання співробітників допомагати, тому ініціативи, які надходять від колег, завжди знаходять ресурсну підтримку компанії.
Багато співробітників Kernel вступили до лав ЗСУ, щоб захищати наш спокій і майбутнє України. Вони, безсумнівно, герої. Водночас колеги, які залишилися в тилу, стали справжніми агрогероями. Їхня віра, попри все, залишається стійкою, праця самовідданою, внесок у перемогу безцінним. Позитивна енергія команди заряджає бізнес зсередини, надихає ще більше підтримувати українців і допомагати Україні.