Піарник-секретар, 5 статей на місяць: 6 поширених міфів про роботу PR
07 Лис 2022, 14:19
PR

Піарник-секретар, 5 статей на місяць: 6 поширених міфів про роботу PR

Я у професійному піарі з 2018 року. За цей час стикалася і з дуже смішними, і з хибними думками про професію PR-фахівця. Адже суть роботи піарника часто не зрозуміла не лише звичайним людям, а й тим, хто бажає співпрацювати зі спеціалістами. Пропоную розібрати найпоширеніші міфи про роботу PR та розвінчати їх.

1. Чим складніше — тим експертніше

Одна з найпоширеніших помилок компаній і людей-Персональних брендів — щоб стати для аудиторії крутим фахівцем, потрібно комунікувати якомога розумнішими словами й термінами. Насправді все навпаки. Людський мозок влаштований так, що, зустрічаючи в тексті чи мові незрозуміле слово, відкидає всю частину, пов’язану з цим словом. Відповідно, ваше позиціювання, дописи, статті, інтерв’ю та виступи мають бути зрозумілими, простими та лаконічними. Спробуйте відмовитися від складних для сприйняття висловлювань, вузькопрофільних термінів та пафосних кейсів. А якщо без згадки спеціального слова не обійтися — одразу його поясніть. Будьте простішими і вас полюблять.

2. PR — це реклама / маркетинг / SMM

Одна з тих хибних думок, яку піарники не зносять найбільше. Так склалося, що український бізнес приблизно розуміє, як і з чим працює маркетинг, але дуже погано розуміється на піарі. Не кажучи вже про вміння відрізнити одне одного.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

При нормально побудованій роботі ці два департаменти працюють злагоджено. Відділ маркетингу опрацьовує ринок, продукт та лідогенерацію. Піар-команда відповідає за позиціювання, публічні та внутрішні комунікації бренду та лояльність аудиторій. Простою мовою піар — це безкоштовний маркетинг. Він так само приваблює інвесторів, приносить ліди та продажі. Але працює на довгу перспективу, і результат не завжди можна виміряти у цифрах.

Це не реклама, оскільки піар нічого не продає, він розповідає. Ну і, звичайно, це не SMM, адже ведення соціальних мереж — лише мала частина Public Relations.

3. Персональний бренд — це розкручений Instagram

Ця помилка плавно випливає з попередньої. Через те, що в останні кілька років з’явилося багато успішних кейсів ведення Instagram блогів і непоганого заробітку на цьому, багато хто помилково думає, що розкручені соцмережі — це і є Персональний бренд.

Тут важливо виділити кілька аспектів. По-перше, власник бізнесу, фаундер компанії, експерт навряд чи має повноцінне розуміння та бажання вести свій профіль в Instagram професійно. На це потрібен час, енергія, увага. Часто за них це роблять SMM-фахівці, а це вже не блогерство.

Крім цього, у справжнього Персонального бренду є багато видів проявів. Якщо мова йде про діджитал напрямок — це соцмережі, подкасти, інтерв’ю. Серед офлайн-проявів можна виділити виступи на профільних івентах чи проведення майстеркласів.

Як бачимо, наявність та відсутність прокачаної сторінки в Instagram — лише частина успіху. А якщо брати загалом ведення всіх необхідних бренду соцмереж — це буде близько 10% від спільної роботи у напрямку піару.

Новина за темою
Чому ваш PR не працює: 5 неочевидних причин

4. Хороший продукт чи професіонала й так помітять

Приходить на думку вислів із чорного гумору: помітять, але посмертно. Вінсент Ван Гог, Франц Кафка, Едгар Аллан По, Галілео Галілей, Оскар Уайльд — генії, які стали відомими після своєї смерті. Якщо ваш рівень таланту менший — тим більше варто займатися просуванням себе в маси. З часів, коли жили ці люди, змінилося лише одне: активностей, щоби тебе помітили, потрібно зробити більше. Оскільки рівень білого шуму реклами, брендів та оголошень у пересічної людини сильно зросла.

5. Піарник — це особистий помічник власника / секретар / помічник

Тішить те, що ця думка відходить у минуле. Ще буквально нещодавно читаючи опис кожної другої вакансії PR-менеджера можна було зустріти обов’язки, які зовсім не стосуються цієї професії. Роботодавці й сьогодні намагаються повісити на них багато суміжних функцій, а сплатити одну ставку. Із цим боремося.

6. KPI піарника — 5 статей на місяць

PR-фахівцям не завжди буває просто пояснити роботодавцю, як рахувати та вимірювати ефективність виконаної роботи. Тому що є низка бізнесів, наприклад IT-сфера, для яких впізнаваність, лояльність та публічність — поняття, які у грошах, людино-годинах чи інших одиницях не вимірюються. А, отже, вони ефемерні. Звідси й виникають спроби придумати піарникам KPI, встановити рейт за годину роботи й т.і.

На практиці можна довго розміщувати статтю в медіа, яка приведе в компанію клієнта-мільйонера, а можна готувати по 10 матеріалів на місяць, результату від яких не буде. Вимірювати піар кількістю проявів, як на мене, недоцільно. Краще дивитися на ефективність, яка проявляється в релевантному вхідному потоці. Наприклад, з’являються запити від інвесторів із пропозиціями інвестувати в проєкт, теплі ліди, а власника бізнесу починають запрошувати виступити на профільних конференціях у Штатах. Якщо це все є, піар працює правильно. Крапка. Навчитися розуміти ефективність PR можна лише спробувавши з ними попрацювати.

Кавер: Margarida Mouta

Розкажіть друзям про новину