102-річна жінка, яка пережила Голокост, з’явилась на обкладинці німецького Vogue
25 Чер 2024, 14:27

102-річна жінка, яка пережила Голокост, з’явилась на обкладинці німецького Vogue

102-річна активістка Марго Фрідлендер, яка пережила Голокост і чию сім’ю було вбито в Освенцимі, з’явилась на обкладинці липневого/серпневого випуску німецького Vogue.

Марго Фрідлендер, уроджена Бендгайм, народилася в Берліні в 1921 році. Згідно з біографією на сайті Берлінського єврейського музею, Фрідлендер провела початок війни з матір’ю та молодшим братом Ральфом після розлучення батьків. Вони планували втекти з країни, але в 1943 році її брата заарештувало гестапо.

Їхня мати протистояла гестапо, що призвело до того, що її разом із сином депортували до Освенцима, де вони обидва були вбиті. Перед від’їздом вона залишила доньці послання, в якому йшлося: «Спробуй влаштувати своє життя».

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Фрідлендер, якій тоді був лише 21 рік, переховувалася, але врешті-решт її зрадили «ловці» і відправили до табору Терезієнштадт в окупованій нацистами Чехословаччині у 1944 році.

В інтерв’ю Vogue Germany Фрідлендер сказала: «Я вдячна. Вдячна за те, що мені вдалося це зробити. За те, що змогла виконати бажання моєї матері. За те, що я створила своє життя».

Фотографії для обкладинки були зняті у квітні в Ботанічному саду в Берліні.

Керстін Венг, керівниця відділу редакційного контенту журналу, розповіла, що темою номера стало кохання, а на обкладинці видання міститься слово «любов», написане Фрідлендер, а також її підпис.

Багатосторінковий матеріал, що містить численні фотографії Фрідлендер, охоплює цілу низку тем — від її дитинства в нацистській Німеччині до її сьогоднішніх зобов’язань як людини, що пережила Голокост.

Розкажіть друзям про новину