09 Тра 2023, 14:10

Чому швидкість вашого інтернету відрізняється від заявленої провайдером

Швидкість – один з найважливіших показників інтернету. Вона визначає, за який час можна відкривати та відображати вебсторінки, відео та інші файли. Чим вища швидкість, тим менше часу потрібно для завантаження, що забезпечує більш зручне та продуктивне користування інтернетом. Швидкість також впливає на якість роботи стрімінгового відео, онлайн-ігор, відеозв’язку тощо. У цьому матеріалі розповімо, що впливає на швидкість, яким способом її покращити та як пройти український тест швидкості інтернету від провайдера Мережа Ланет.

Фактори, що впливають на швидкість інтернету: як їх позбутися

Існує багато факторів, які можуть негативно впливати на швидкість домашнього інтернету. Ось деякі з них:

 • Використання великої кількості пристроїв. Якщо у вашому домі багато гаджетів одночасно підключені до мережі, це може бути причиною повільного завантаження. Для розв’язання проблеми відключіть від Wi-Fi пристрої, якими ви не користуєтеся, або ж перейдіть на гігабітний інтернет.
 • Якість обладнання. Маршрутизатор, ПК чи ноутбук також впливають на швидкість інтернету. Наприклад, якщо ваш ноутбук застарілий, то, звісно, вебсторінки повільно завантажуватимуться. У такому разі варто оновити обладнання на більш потужне та якісне.
 • Приховане програмне забезпечення. Іноді віруси та інші шкідливі програми можуть сповільнювати процес користування мережею. Використання антивірусного ПЗ та періодичне сканування вашої системи можуть допомогти уникнути цього.
 • Географічні обмеження. Деякі вебсайти та сервіси можуть бути заблоковані у вашому регіоні, що може призвести до повільної швидкості інтернету, якщо ви намагаєтеся до них звернутися.
 • Навантаження на мережу. Певні інтернет-мережі чи вебресурси можуть бути перевантажені залежно від часу доби та розташування.
 • Тип з’єднання. Швидкість інтернету може також залежати від типу з’єднання, яке використовується. Наприклад, оптичний кабель зазвичай забезпечує більшу швидкість, ніж інші. Тому якщо є можливість, ви можете перейти на оптоволокно.
 • Використання VPN. Увімкнена віртуальна приватна мережа може зменшити швидкість, оскільки ваш трафік маршрутизується через додаткові сервери. Тому вимкніть VPN, якщо в ньому немає нагальної потреби.

Як виміряти швидкість інтернету

Зручно та безкоштовно перевірити швидкість вашого інтернет-зʼєднання можна, скориставшись українським сервісом. Тест швидкості інтернету від провайдера Мережа Ланет за лічені хвилини покаже швидкість завантаження та вивантаження, а також затримку сигналу.

Для того, щоб отримати максимально точні показники перед проведенням тесту швидкості інтернету:

 1. Приєднайте до ПК чи ноутбука інтернет-кабель.
 2. Закрийте активні програми на вашому гаджеті.
 3. Відключіть брандмауери та антивірусні програми.
 4. За допомогою диспетчера завдань перевірте наявність навантажень.
 5. Запустіть тест.

Якщо ваше інтернет-з’єднання не відповідає заявленій у тарифі швидкості та відсутні фактори, які б її знижували, ви можете змінити провайдера. До речі, Мережа Ланет пропонує якісний інтернет на швидкості 1 Гбіт/с зі стабільним з’єднанням.

Контакти провайдера:
м. Київ, просп. Берестейський, 95
[email protected]
(044) 500-03-03

Розкажіть друзям про новину

Нове відео