Дві найбільші світові ШІ-наддержави, схоже, ведуть глобальну гонку озброєнь у сфері штучного інтелекту в протилежних напрямках. Американські законодавці ухиляються від введення навіть мінімальних обмежень на нові технології, що швидко розвиваються. Китай, тим часом, створив щільну нормативно-правову базу для ШІ, покликану усунути всі можливі ризики.
Цього тижня ці відмінності стали ще більш очевидними.
У Китаї головною подією тижня у сфері штучного інтелекту стало те, що національний інтернет-регулятор запустив власного чат-бота, заснованого на «філософії» президента Сі Цзіньпіна. Financial Times повідомляє, що дослідницький центр, підзвітний потужній Адміністрації кіберпростору Китаю, розробляє велику мовну модель, що базується на праці «Ідеї Сі Цзіньпіна про соціалізм з китайською специфікою нової епохи». The Wall Street Journal повідомляє, що чат-бот також буде навчений на шести професійних базах даних про технології. Чат-бот відповідає на запитання, узагальнює інформацію і перекладає з англійської на китайську.
Незрозуміло, чи буде чат-бот випущений для громадськості. Але неважко уявити, як така модель може бути використана як інструмент для нав’язування ідеологічної ортодоксії.
Ще раніше в КНР розробили застосунок, який перевіряє знання 100 млн членів партії країни, а дітей з 10 років зобов’язали вчити політичну філософію Сі Цзіньпіна.