Студенти Гарварду створили сайт для пошуку житла українцям за кордоном
14 Бер 2022, 13:44

Студенти Гарварду створили сайт для пошуку житла українцям за кордоном

Двоє студентів Гарварду запустили сайт Ukraine Take Shelter, який допомагає українським біженцям знайти житло під час війни.

«Я не міг перестати думати про те, чим можу допомогти», — сказав 19-річний Шифман, студент Гарвардського університету. «Я хотів зробити щось, що мало б миттєвий ефект».

Двома роками раніше, коли йому було 17 років, він розробив веб-сайт ncov2019.live, щоб відстежувати поширення коронавірусу по всьому світу. Сайт був настільки добре прийнятий, що відомий американський лікарь-інфекціоніст Ентоні С. Фаучі вручив Шифману онлайн-премію Webby Person of the Year у 2020 році.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

У вечір після протестів Шифман вирішив створити сайт, який допоможе українським біженцям знайти житло під час війни, а з розробкою допоміг однокурсник Марко Бурстайн. Перекладом на українську, російську, польську, чеську та румунську займалися волонтери із Twitter.

Через три дні і всього п’ять годин сну вони запустили Ukraine Take Shelter, сайт 12 мовами, де українські біженці, що рятуються від війни, можуть відразу знайти господарів з вільними кімнатами чи будинками.

«Що ми зробили, так це випустили надшвидку, урізану версію Airbnb», — сказав Шифман.

За перший тиждень понад 4000 потенційних хостів по всьому світу, у тому числі в США, запропонували місце для проживання через Ukraine Take Shelter, сказав Шифман, зазначивши, що кількість хостів зростає з кожним днем.

За словами Бурстайна, у деяких випадках господарі навіть купують авіаквитки, щоб сім’ї були у безпеці.

Зазвичай сайти з пошуку житла для біженців створює уряд, але, на думку студентів, ці сайти «надто складні і використовують незрозумілий жаргон».

«Кількість нових хостингів, які ми отримуємо щодня, вражає уяву, і ми бачимо негайні результати в тому, як сайт змінює ситуацію», – сказали друзі. «Для того, хто тікає від вибухів і пострілів, перебуває у стресовому стані, треба щось простіше та зручне у використанні».

Розкажіть друзям про новину