На ознаменування платинового ювілею королеви Єлизавети II «Англійська спадщина», благодійна організація, яка управляє історичними будівлями та пам’ятниками Англії, запалила вісім стовпів Стоунгенджа, щоб візуалізувати хронологію 70-річного правління королеви.
We’ve brought two British icons together to mark the #PlatinumJubilee! 👑
— English Heritage (@EnglishHeritage) May 30, 2022
We’ve projected eight portraits of Queen Elizabeth II onto Stonehenge. Each picture is from a different decade of The Queen’s reign. pic.twitter.com/bnJZeONKXe
Перші сім присвячені семи десятиліттям, а восьма колона пророкує наступне десятиліття.
Благодійна організація, яка дбає про більш ніж 400 історичних об’єктів, включаючи Кам’яне коло, каже, що підсвічена експозиція віддає шану «двом британським іконам». Він приєднується до ряду брендів і організацій, які створили триб’ют для платинового ювілею королівської сім’ї, у тому числі суперкар McLaren Єлизавети II, ляльку Барбі в її королівській подобі, сліпучу тіару від Bulgari і навіть хештег у Twitter з позначкою корга з короною.
An ancient monument whose function is now completely unknown, projected onto Stonehenge https://t.co/CHmwznXMbI
— Zoë Tomalin (@ZoeTomalin) May 30, 2022
Враховуючи передбачуване релігійне значення Стоунхенджа для язичників, акт перетворення доісторичної пам’ятки на так званий білборд зі зрозумілих причин не сподобався багатьом у соціальних мережах.
«Це Стоунхендж, місце стародавніх язичницьких свят, місце спокою для спостереження за сонцестоянням», – журиться один із користувачів Twitter. «Ми справді збилися зі шляху».
Інший ділиться: «Я б не подумав, що країна може зробити з себе колоніалізм, але ми тут».
Тим часом інші розчаровані тим, як виглядає інсталяція. «Вони зробили Стоунхендж схожим на колекцію пам’ятних запальничок», – пише одна людина.