У середу TikTok поділився культурними та технологічними тенденціями, які, на його думку, формуватимуть креативний бік маркетингу в наступному році.
Компанія заохочує маркетологів використовувати ШІ як креативний інструмент, наймати ширше коло інфлюенсерів для охоплення нішевих спільнот та адаптувати свої комунікації з новим поколінням споживачів, які сприймають життєві етапи інакше, ніж їхні попередники. Тенденції викладені у звіті TikTok «What’s next» до 2025 року.
Business Insider поспілкувався з Кессі Тейлор, керівницею відділу глобальних креативних рішень і трендів TikTok, та кількома маркетинговими партнерами, які мали ранній доступ до звіту, про те, куди рухається маркетинг TikTok.
Глибоке занурення TikTok у світові тренди не торкнулося слона в кімнаті: його застосунок може бути вилучений з американських маркетплейсів вже 19 січня, як того вимагає закон. Якщо це станеться, TikTok все одно працюватиме на інших ринках. Бренди, ймовірно, переключать свою увагу в США на інші короткометражні відеопродукти, такі як ролики для Instagram або короткометражки для YouTube. Тейлор відмовилася коментувати потенційну заборону.
ШІ — друг маркетолога, а не ворог (сподіваємося)
Минулого року TikTok анонсував низку нових інструментів генеративного ШІ для маркетологів в рамках креативного пакета під назвою Symphony. Цей продукт дозволяє креаторам створювати рекламні сценарії та огляди трендів, а також перекладати та дублювати відео новими мовами, серед інших можливостей. Одна з найяскравіших функцій Symphony допомагає брендам використовувати аватари, створені за допомогою ШІ, схожі на інфлюенсерів або акторів. За словами Тейлор, цей інструмент залишається в обмеженому використанні.
Деякі інфлюенсери та маркетологи висловлюють занепокоєння щодо того, що генеративний ШІ може призвести до скорочення робочих місць. TikTok визнав цю невизначеність у своєму звіті. Проте компанія написала, що маркетологи можуть отримати «креативну перевагу», якщо приймуть ШІ.
«Навіть кілька років тому, коли ми почали бачити, як виходять різні застосунки зі штучним інтелектом, це було дещо на кшталт: «Нам це подобається? Чи нам це не подобається?» Чи варто про це турбуватися?, — сказала Тейлор. — З точки зору трендів минуло вже достатньо часу, щоб люди по-справжньому оцінили його цінність».
Бріджит Джуелл, виконавчий креативний директор Dentsu Creative, яка входить до ради креативних партнерів TikTok, розповіла, що агентство використовує пакет Symphony від TikTok для створення ідей для відео та визначення трендових звуків.
«Це інструмент, який дозволяє нам думати про речі по-іншому», — сказала Джуелл.
Співпрацюйте з інфлюенсерами, щоб налагодити зв’язок з нішевими спільнотами
Маркетологи сперечаються, чи варто наймати знаменитостей та мегаінфлюенсерів для охоплення аудиторії, чи працювати з креаторами, які мають більш цільову аудиторію. TikTok робить ставку на те, що останнє стане популярним у 2025 році.
«Оскільки спільноти шукають голоси, яким довіряють, все більше людей стають креаторами, від тихих рецензентів до дивакуватих персонажів, — пише компанія у своєму звіті. — Йдеться не про найгучніший голос, а про збільшення кількості авторів, іноді навіть на 50% — для посилення впливу в масштабах».
За словами Тейлор, співпраця з креаторами, які знають, як говорити з конкретною спільнотою, може допомогти бренду побудувати довіру.
«Я не кажу, що немає часу і місця для масових повідомлень, — каже Тейлор. — Я хочу сказати, що люди будуватимуть з вами стосунки в TikTok, якщо ви говоритимете з ними, як зі спільнотою».
Джеймі Герш, директор з маркетингу модного бренду Rothy’s, розповів BI, що компанія прагне працювати над кампаніями з інфлюенсерами, які вже взаємодіють з її продукцією в соціальних мережах.
«Внутрішня команда живе і дихає на платформі і знаходить людей, які природно говорять про нас і люблять нас», — сказав Герш.
Бренди повинні по-іншому ставитися до життєвих етапів сучасних споживачів
Маркетологи повинні переосмислити те, як вони говорять про традиційні життєві етапи, такі як купівля будинку, коли спілкуються з користувачами TikTok.
«Ці етапи можуть викликати «FOMO і тривогу щодо відставання», — пише компанія. Вона вказала на користувачів застосунку, які поділилися своєю боротьбою зі студентськими боргами та купівлею житла.
Замість того, щоб публікувати відео, у яких оспівуються класичні життєві етапи, бренди могли б звернути увагу на інші цілі, які, як показали користувачі TikTok, їх хвилюють, наприклад, поліпшення психічного здоров’я або похід в гори.
«Люди одружуються пізніше. Люди переїжджають за кордон як важливий етап. Люди мають різні кар’єрні цілі», — каже Тейлор.