18 Вер 2023, 15:16

Як зробити блог продукту, щоб кожна третя стаття підкорювала топ Google

Автор матеріалу

У середині березня ми в appflame запустили блог для одного з наших продуктів — застосунку для знайомств Hily. А вже під кінець червня побачили результат, який перевищив наші очікування. Із 75 статей, які ми опублікували за перші три місяці роботи, 24 опинилися на першій сторінці, а із них 8 — на першому рядку Google. Тобто кожна наша третя стаття «вистрілювала» і всі разом вони принесли трафік, який удвічі перевищив нашу квартальну ціль. Так ми зрозуміли, що побудована нами схема роботи здатна давати стабільно високі результати.

На старті роботи з блогом ми сфокусувалися на забезпеченні регулярних та якісних оновлень, а також зібрали чек-лист, за допомогою якого перевіряємо кожну нову публікацію. Але перш ніж імплементувати цей підхід, ми переконалися, що нашому продукту дійсно потрібен блог. Тому я рекомендую починати свою роботу із відповіді саме на це питання.

Багато бізнесів роблять сайт у відриві від власних бізнес-цілей, а райтери беруться за написання статей без чіткого розуміння, для кого та навіщо вони це роблять. Тому перш ніж підкорювати алгоритми та серця читачів у Google, варто переконатися в доцільності своєї роботи. Для однієї компанії кожна третя стаття в топі — посилення бізнес-стратегії, а іншій — марнування ресурсів на залучення не своєї аудиторії. Хороший райтер розуміє, що блог — лише один із можливих маркетингових інструментів для залучення нової аудиторії. І працює із ним саме із цієї логіки.

Валя Мусіна, Content Manager застосунку для знайомств Hily в українській продуктовій компанії appflame, поділилась інсайтами, які допоможуть отримувати класні результати від блогу після запуску.

Кому та для чого зазвичай потрібен блог?

Блог варто розвивати бізнесам, чия цільова аудиторія є у Google й ще не залучена через інші маркетингові канали. Тобто, якщо ваші клієнти годинами дивляться TikTok, скоріш за все, вони там і шукатимуть відповіді на свої питання, а браузер навіть не відкриватимуть. У такому випадку компанії набагато вигідніше інвестувати в інфлюенс-маркетинг, аніж витрачати купу коштів на блог.

Створювати блог, тому що «у кожної пристойної компанії він має бути» — не бізнес-ціль. Створювати блог, аби отримати доступ до нової аудиторії — оце вже бізнес-ціль.

Ведення блогу потребує багато часу та ресурсів, аби вкладатися в нього під впливом трендів чи статті на кшталт «10 переваг блогу для бізнесу». Перш ніж дати віддачу, він потребуватиме регулярної залученості та терпіння:

  • Хоча SEO вважається дешевим інструментом, одна якісно написана стаття на 1500–2000 слів потребує 4–5 годин роботи райтера, до години роботи редактора та пів години на публікацію. І це не враховуючи роботи технічних спеціалістів, які підтримують роботу сайту, де ця стаття опублікується. Тобто, підготовка лише 5 статей забирає цілий робочий тиждень двох спеціалістів із контенту та SEO.
  • Перші результати роботи над блогом стануть видимими лише за місяць-два роботи після запуску. А бажаної онлайн-видимості та конверсій можна досягнути лише після трьох місяців безперервної роботи. До цього моменту компанії співпрацюють із контент та SEO-командою на довірі. А це — високі ризики, які собі може дозволити лише фінансово стабільна компанія.

Я мала досвід роботи із блогом, який ніхто не читав, бо жодна стаття не заіндексувалась у Google. І попри те, що тексти ніхто не бачив та вони не приносили конверсій, замовник два роки не відмовлявся від ідеї мати свій блог. Бо для нього наявність великих статей на сайті здавалася репутаційно важливою.

Контент-райтер, звичайно, може працювати в такому форматі, але чи буде така робота приносити задоволення та результат? Мені не приносила. Відтоді я всім раджу писати лише такі блоги продукту, які матимуть користь для всіх стейкхолдерів компанії.

8 складових успішної статті для блогу

Отже, ми знайшли замовника, який розуміє цінність блогу й готовий у нього вкладатися. Як контент-райтеру побудувати свою роботу?

Багато статей радять охоплювати великий пул задач: шукати теми, підбирати ключові слова, робити картинки, вивчати аудиторію, аналізувати конкурентів. Усе це треба вміти робити, але щоб стати овнером цього інструменту й регулярно писати якісні статті, варто визначити пріоритетні напрямки та грамотно розподілити решту обовʼязків.

Ростити блог — це бігти марафон.

Концентруватися лише на написанні текстів недостатньо, але робити все підряд теж не варто. Бо ростити блог — це бігти марафон, а не спринт, ще й в умовах шаленої конкуренції та постійних змін «правил гри» від алгоритмів.

Якими ж є ці пріоритетні напрямки та обовʼязки? Ось чек-лист, за яким вибудовується робота нашого блогу й забезпечується стабільне потрапляння в топ Google:

  1. Зберіть пул тем, актуальних вашій цільовій аудиторії та досяжних вашому блогу за ресурсами. Шукайте пошукові запити, за які ви можете гідно конкурувати. Бо одні збирають стадіони, а інші — грають у місцевих барах. Якщо ваш сайт новачок, починайте з тих, де ви точно пройдете відбір, і поступово вступайте на більш конкурентні майданчики.
  2. Знайдіть своїх людей. Аби стаття залетіла в топ, над нею мають попрацювати класний SEO-спеціаліст, розробник та дизайнер, а не лише талановитий автор. Знайдіть своїх і працюйте тільки з профі.
  3. Підготуйте якісне SEO-завдання. Половина успіху в Google — правильно зібрана комбінація ключових слів у статті. Подумайте із SEO-спеціалістом, яких людей ви шукаєте, що їм цікаво та як їх знаходять інші сайти. Включайте в ТЗ слова, які вони захочуть почути.
  4. Підготуйте текст самостійно з урахуванням редакторських стандартів. Алгоритми Google не надуриш алгоритмами ChatGPT. Йому й досі подобається контент, написаний людиною для людей. Тому не хитруйте, не пишіть «води» й добре структуруйте статтю, аби суть кожного параграфу можна було швидко вхопити. Памʼятайте, що великі статті люди читають по діагоналі та вчитуються лише в ті абзаци, які їм цікаві.
  5. Подбайте про візуал. Публікуйте статті самостійно, робіть усі зображення унікальними, вкладайтеся в інфографіки, покращуйте вебдизайн та прискіпливо виправляйте все некрасиве й поламане. Кожен виправлений баг — комплімент для Google.
  6. Покажіть те, що ніхто до вас не робив. Поєднайте у своїй статті найкраще від конкурентів і додайте щось цінне від себе. Це може бути кращий дизайн, більше інтерактиву чи глибша експертиза — залежить від ваших можливостей та креативності.
  7. Подбайте про експертність, авторитет та довіру. Методологія E-A-T (Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness) — це як судді, які виставляють вашій статті бали та вирішують її долю. Вивчіть їхні уподобання уважно, аби отримати три «Так» і пробитися на вершину Google.
  8. Дайте статті час настоятися. Працюйте над блогом щодня, але не чекайте від статті, якій ви присвятили кілька днів роботи, швидких результатів. Робіть своє і за місяць побачите, як ваші тексти самостійно підростають і починають віддячувати вам за якісну роботу плодами органічного трафіку.

Із цим чек-листом секрет винесення статті в топ цілком прозорий: варто лише оптимізувати процеси, аби виконувати кожну із цих вимог на максимум. Звучить зрозуміло, але на практиці вибудувати роботу так, щоб усе працювало як годинник, набагато важче, ніж здається.

Кожна команда відпрацьовує взаємодію з оптимізації процесів по-своєму, тому я поділюся нашим досвідом роботи над блогом продукту Hily.

Як ми будуємо блог свого продукту

Для роботи із блогом Hily постійно залучено кілька спеціалістів:

  • SEO-команда, яка підтримує роботу сайту, покращує його технічні характеристики, аналізує конкурентів та створює SEO-завдання.
  • Команда райтерів, яка пише контент за ключовими словами.
  • Контент-менеджер, який покращує статті за редакторськими стандартами, підганяє під E-A-T методологію та публікує.
  • Розробник, який фіксить баги й додає нові блоки на сайті.
  • Дизайнер, якого ми залучаємо для роботи із зображеннями та інфографіками.

Чому для нас працює саме ця схема? Бо вона посилює сильні сторони всіх членів команди, залучених у процес. З огляду на те, що SEO-спеціаліст створює структуру ключових слів, аналіз конкурентів логічно зайшов у її пул роботи. Як контент-менеджер, я «вижимаю зі статті воду» та редагую її загальний вигляд, тоді як самі тексти англійською краще вдається писати нейтівам. SEO-спеціаліст співпрацює напряму із розробником по проблемах із версткою, а я із дизайнером шукаю потрібні зображення для наочності ідей у блозі.

Класний блог — це завжди командна робота

Треба вміти робити більше, ніж просто писати, а також чітко розуміти, для чого компанія вирішила вкладатися в роботу із блогом.

Досягнення оптимального розподілу обовʼязків у команді займає час. Саме тому контент-менеджерам на старті багато чого доводиться робити самостійно. Може знадобитися і статтю написати, і ключі підтягнути, і картинку намалювати, і тему більш актуальну запропонувати за результатами аналітики. Для цього треба вміти робити більше, ніж просто писати, а також чітко розуміти, для чого компанія вирішила вкладатися в роботу із блогом.

Але заграватися у «все зроблю сам» у довгостроковій перспективі точно не варто. Класний блог — це щоденна публікація статей на кілька тисяч слів, із десятком візуальних елементів та необхідністю постійно щось тестувати та експериментувати. Самому це все вивезти на високому рівні просто нереально.

Також варто памʼятати, що не все залежить від контенту. У термінах SEO робота зі статтями — це лише частина роботи по on-page оптимізації, поза якою ще існує технічна та off-page робота з підвищення авторитетності сайту через беклінки та PR. Так само для маркетингу, блог — лише один із каналів роботи задля зростання прибутковості бізнесу, який у порівнянні з іншими нетворками може показувати (чи не показувати) свою ефективність.

Саме тому для роботи із блогом спочатку критично важливо зібрати класну команду. Рухатися в правильному напрямку наодинці не вийде, але спільними зусиллями, як показує наш кейс, можна досягти амбітних вершин.

18 Вер 2023, 15:16
Розкажіть друзям про новину