27 Чер 2023, 14:31

В Україні запустили інформаційну кампанію для допомоги жертвам сексуального насильства під час війни

Благодійний фонд “Сильні” та Watsons Україна у червні 2023 року розпочинають інформаційну кампанію, основна ціль якої – допомогти людям, які пережили сексуальне насилля, повернутися до повноцінного життя. Кампанія включатиме розміщення інформаційних матеріалів у всіх магазинах Watsons Україна, які допоможуть людині швидко подати заявку на безоплатну та конфіденційну допомогу від Благодійного фонду “Сильні”.

Сексуальне насилля – одна з найбільш табуйованих тем в українському суспільстві. У 2021 році ООН встановили, що у контексті воєнних дій на 1 звернення по допомогу з приводу сексуального насилля – від 10 до 20 людей не звертаються за допомогою. Тому люди часто вимушені співіснувати із травмою, не маючи засобів або доступу до бажаної допомоги.

Проблема має бути видимою – про насильство потрібно говорити, щоб інші люди, які пережили сексуальне насилля, бачили, що суспільство не ігнорує та хоче допомагати, а не хоче лише створити шокуючу новину. Здебільшого всі матеріали про сексуальні злочини злять, викликають емоції чи бажання поширити, але не дають жодних рішень.
Ярина Вишенська
співзасновниця фонду “Сильні”

У магазинах Watsons по всій Україні будуть розміщені інформаційні матеріали з QR-кодом, за допомогою якого можна легко звернутись до фонду “Сильні” за допомогою. Просканувавши код, людина опиняється на вебсайті фонду, де натиснувши на кнопку “Отримати допомогу”, одразу може обговорити із координатором варіанти підтримки.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео