08 Сер 2022, 13:15

Український бренд представив колекцію одягу, що є символом емоційного стану нації під час війни

5-7 серпня в рамках тижня моди у Гельсінкі, Фінляндія команда українського бренду CHERESHNIVSKA представила нову сталу колекцію 2402, присвячену сучасним переживанням українського народу.

Образи у показі, один за одним, транслюють стан європейської людини, в дім якої прийшла війна. Європейців, адже саме ними є сучасні українці. Колекція є символом емоційного стану цілої нації, що відчайдушно бореться за нормальне життя.

Насамперед мені хотілось підтримати усіх, хто зараз переживає цей стан і нагадати, що вони не самі у цій «мандрівці». Поруч з тим, ми хочемо привертати ще раз увагу до війни в Україні. Адже мистецтво теж зброя. Реальний досвід нашої команди – це щоденні повітряні тривоги та невідомість. Ми похмурі, однак настрій у нас бойовий, тому і колекція кричуща та смілива.
Анастасія Розова
дизайнерка бренду

Все починається з вразливості та паніки. Вбрання темно-фіолетових кольорів, бордовий та помаранчевий відкривають колекцію. Далі прозорі тканини та фактури. Це надрив, межа, оголений нерв.

Потім настає фаза прийняття та імітації нормального життя. Кави дорогою на роботу, безтурботних теревенів із близькими та планування майбутнього. Але нічні повітряні тривоги тривають, прилітають ракети. Тож колекція завершується сірими та чорними тонами – принтами вибухів і клубів диму над українськими містами.

В якості матеріалів використано речі із секонд хендів, вінтажні парашути та органічний текстиль. Частину образів створено у колаборації з Терезою Барабаш, українською художницею, що працює в сфері мистецтва текстилю. Роботи Терези є в музейних збірках та приватних колекціях в Україні та за кордоном. Серію тканих тканин реалізовано із шматочків, відходів виробництва, що залишилися після крою.

Деконструктивізм та асиметричність підсилюють основну ідею колекції. А оверсайз фасони та прямий крій роблять її гендерно нейтральною.

Доповнює концепцію музика Юрія Дядьки, яка також допомагає глядачу емоційно зануритись на декілька хвилин у життя пересічного українця.

Колекція 2402 буде доступна для попереднього замовлення у вересні 2022 року. На сайті бренду зараз можна придбати існуючі колекції.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео