26 Лип 2023, 17:57

В Україні запустили освітній проєкт про міжнародне гуманітарне право

За ініціативи агенства стратегічного маркетингу MAKESENSE в Україні запустили проєкт «Кодекс Воїнів Світла», який присвячений підвищенню рівня обізнаності військових про норми міжнародного гуманітарного права (МГП).

МГП в широкому сенсі має дві мети: регулювання ведення військових дій та захист жертв збройних конфліктів. Воно встановлює стандарти та принципи, які регулюють поведінку військових у збройних конфліктах, а також має на меті забезпечити захист осіб, які не беруть безпосередньої участі в бойових діях, включаючи цивільне населення, поранених, військовополонених та медичний персонал.

Проєкт «Кодекс Воїнів Світла» пропонує військовим поміркувати, як певні норми та правила міжнародного гуманітарного права втілюються в умовах бойових дій.

Любомир Левицький, Юлія Паєвська («Тайра»), Дмитро Фінашин (FIN), Мамука Мамулашвілі, Вячеслав Раєвський, Сергій Мокренюк та інші герої доєднались до цікавої дискусії.

Любомир Левицький, український кінорежисер, сценарист, продюсер: «Все починається з освіти. У тому числі воєнна справа, а надто в умовах збройного конфлікту. Адже в першу чергу для збереження цивільних осіб потрібно знати і розуміти правила ведення війни. Це дуже непросто, але якщо вивчати крок за кроком, то цілком реально».

Дмитро «FIN» Фінашин, військовослужбовець Національної гвардії України: «Ці правила писані не просто так. Вони створені для того, щоб убезпечити цивільне населення, бути більш гуманними до противника. Тоді з таким противником воюватимеш так само чесно».

Кирило Терещенко, власник агентства стратегічного маркетингу MAKESENSE: «Кодекс воїнів світла» виник як освітній проєкт для військових, але ми маємо надію, що він стане справжнім аналогом кодексу честі самурая «Бусідо». Адже це опис правил поведінки в надскладних ситуаціях, коли від рішення військового залежить безпека та життя цивільних. Саме слідування правилам ведення війни і вирізняє воїна світла із темряви, робить його гідним високого звання та підвищує професіоналізм та повагу до усієї армії».

Розкажіть друзям про новину

Нове відео