Під кінець та на початку року десятки компаній публікують тренди та прогнози змін в комунікаціях, які очікують нас в 2025. Ці списки різняться, однак в топі кожного з них залишається вміння творити та розповідати сильні історії — той самий третій вимір, який надає комунікації обʼєму, форми та влучності.
Юлія Петрик, СЕО та співзасновниця агенції Calibrated, поділилася спостереженнями, як організатори міжнародних заходів інтегрують міський простір в комунікацію та роблять його частиною сторітелінгу.
У вересні 2024-го я відвідала defence tech конференцію в Лондоні, бо наша агенція була медіапартнером заходу. Організатори збирали тих, хто займається розробками та інвестиціями в defence tech. Британська столиця багата на майданчики для проведення івентів, але місце для конференції обрали не випадково — це була територія маєтку Honourable Artillery Company. Це найстаріший полк британської армії і другий найстаріший військовий підрозділ у світі, історія якого розпочалася у 1537 році. Саме цей полк нині забезпечує урочистий залп з 25 гармат з Лондонського Тауеру.
Конференція з defence tech проходила в музеї зброї. На вході відвідувачів зустрічали стародавні гармати, всередині — експонати: зброя, мундири, обладнання з різних епох. Сама будівля музею була побудована у 18 столітті, і інтерʼєр одразу занурював відвідувачів в історію британських збройних сил.
Це місце транслювало сенси, які не зміг би передати жодна сучасна конференц-зала. Музей підкреслював міць британської армії та посилював відчуття спадковості епох: від гармат та рапір до сучасних інновацій у зброї, технологій та штучного інтелекту. На тлі стародавніх озброєнь гостро відчувалось, як еволюціонувала оборонна сфера, і наскільки разюче сучасні загрози відрізняються від загроз тих часів. Щоб краще відчути, про що йдеться — раджу подивитись віртуальний тур по Artillery House за цим посиланням.
Схожий підхід використали на InCyber Forum 2024, який я відвідала в Монреалі. Для закритого заходу перед стартом форуму організатори обрали історичний музей МакКорда Стюарта й постійну виставку «Сучасні голоси корінних народів: знання, травма, стійкість». Саме в цьому просторі відбулося відкриття події для гостей — і не випадково. Для тих, хто вперше опинився в місті, цей музей став подорожжю в історію регіону.
Там я дізналася про атрибути життя корінних народів цієї території. Свого часу європейські колонізатори проводили агресивну політику з їхньої дискримінації, що призвело до знищення культури, мови та автентичності племен. Наслідки цієї політики відгукуються Канаді і дотепер — наприклад, у 2023 році суд задовольнив колективний позов на 2,8 мільярда доларів через знищення мови та культури системою інтернатного навчання для дітей корінних народів. Музей як частина welcome experience для учасників конференції підкреслював, що Канада усвідомила та пропрацювала помилки минулого, а результат цієї рефлексії знайшов відображення у таких виставках.
Попри те, що на порядку денному конференції були сучасні кібербезпекові теми, екскурсія виставкою допомогла зануритись в історію місця проведення, налаштувати емоційний звʼязок, віддати належне корінним народам Канади і глибше зрозуміти процеси становлення країни.
Монреаль загалом відповідально ставиться до кібербезпеки, у міста є свій CISO (Chief Information Security Officer), який виступав на конференції. Вдало підібраний простір та підтримка конференції мерією створюють відчуття партнерства і спільних цілей у міста та кіберспільноти.
Для організації технологічних івентів я і раніше обирала локації із сенсами, які урізноманітнювали досвід учасників. У Сан-Хосе ми колись орендували залу в музеї The Tech Interactive, де можна було взаємодіяти з експонатами та зануритись у віртуальну реальність. Учасники досліджували навколишній світ за допомогою інтерактивних екранів, або могли оглянути Нью-Йорк з висоти пташиного польоту у шоломах віртуальної реальності. Це водоночас додавало емоційного забарвлення заходу та ставало простором для відпочинку тим, хто хотів зробити паузу від нетворкінгу. Місце також підсилювало основні меседжі компанії-організатора про інноваційність, розробку, інженерний прогрес тощо.
Вдало підібраний простір для заходу може відчутно посилити комунікаційну складову:
- Встановити тематичний звʼязок із заходом — підкреслити історію місця проведення або навіть індустрії. Так, наприклад, саміт зі сталого дизайну в Копенгагені проходить у будівлі BLOX, де знаходиться Архітектурний центр Данії. Будівля сповнена мініатюрами будівель та артобʼєктами, і сама є відомим архітектурним витвором, що транслює цінності та досягнення індустрії.
- Стимулювати емоційне залучення: музеї або архітектурні памʼятки спонукають відвідувачів глибше зануритись в тематику івенту та формують емоційний звʼязок.
- Підсилити сторітелінг та підкреслити цінності. Наприклад, захід в будівлі, побудованій з урахуванням зелених технологій, підкреслить CSR-напрямок компанії, що опікується збереженням довкілля.
- Створити досвід, який запамʼятається. Професіонали галузі часто відвідують десятки івентів щороку, тож незвичайна локація замість типової конференц-зали допоможе виділитись і залишити приємне враження від заходу. На PR-конференції ICON в Техасі підлога локації була застелена килимами з орнаментом з ковбойських капелюхів та чобіт, всіх учасників на вході зустрічав макет велетенського бика, а дрес-кодом на after-party був ковбойський стиль та джинси. Не уявляла, що американські колеги так вправно танцюють танці в стилі country.
- Урізноманітнити нетворкінг та співпрацю: динамічний та цікавий простір спонукає більше спілкуватись та взаємодіяти з іншими учасниками. А ще — додає теми для початку розмови: від обговорення краєвидів до спільного досвіду взаємодії з експонатами.
Досвід інтеграції простору в комунікації — те, на що варто частіше звертати увагу, адже Україні є що сказати абсолютно різним аудиторіям. Попри безпекові обмеження, в Україні є безліч локацій, музеїв та просторів, які допомагають розповідати сильні історії — від історичного контексту до сучасності.