Середньорічна комерційна зайнятість інвентарю склала 32%: ринок зовнішньої реклами України у 2022 році
14 Бер 2023, 14:13

Середньорічна комерційна зайнятість інвентарю склала 32%: ринок зовнішньої реклами України у 2022 році

2022 рік був винятково складним для усієї України, зокрема в економічному плані. Багато підприємств перестали існувати, багато частково згорнули роботу, деякі працювали як до воєнного стану, були й такі, що активно розвивалися.

Руйнівні явища в економіці позначились і на галузі зовнішньої реклами. Окрім зменшення замовлень багато операторів втратили інвентар та можливість працювати в містах, де велися активні бойові дії. Ускладнення логістики та виїзд частини працівників за межі України дедалі погіршили становище операторів. Лише з травня у рекламній активності брендів з’явились ознаки того, що підприємства почали адаптуватися до умов, в яких опинилася Україна з кінця лютого 2022 року.

Динаміка комерційних та соціальних кампаній з березня до кінця грудня 2022 року. Джерело: Індустріальний комітет зовнішньої реклами (ІКЗР)

В червні об’єм комерційних розміщень перевищив соціальну (безплатну) рекламу й таке співвідношення збереглося до кінця року. Варто зазначити, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну оператори зовнішньої реклами провели рекордну кількість соціальних кампаній.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Щодо структури комерційних розміщень. Тут без змін. Це дві групи рекламодавців: великі компанії, що розміщують рекламу в національному масштабі, та представники малого й середнього бізнесу (МСБ), що рекламуються локально.

Динаміка кампаній локальних та національних рекламодавців з березня до кінця грудня 2022 року. Джерело: ІКЗР

Попри безмежну кількість ризиків воєнного часу МСБ з травня почав відновлюватись, пристосовуючись до нових реалій. По закінченню звітного періоду (з березня до кінця грудня 2022 року) частка МСБ в структурі розміщення зовнішньої реклами перевищила майже на 8% частку великих рекламодавців.

Розподілення активності локальних та національних рекламодавців з березня до кінця грудня 2022 року. Джерело: ІКЗР
Розподілення за форматами кампаній національних рекламодавців з березня до кінця грудня 2022 року. Джерело: ІКЗР
Розподілення за форматами кампаній локальних рекламодавців з березня до кінця грудня 2022 року. Джерело: ІКЗР
Розподілення за форматами соціальних кампаній з березня до кінця грудня 2022 року. Джерело: ІКЗР

Цифрові носії зовнішньої реклами, враховуючи їх невелику кількість, мали попит. Багато таких кампаній проведено представниками сегмента МСБ. Серед національних рекламодавців цифровий формат мав попит здебільшого у Києві.

На топ-5 рекламних категорій — а це 50 найбільших у звітному періоді рекламодавців — прийшлося понад 40% обсягу розміщень. Соціальна реклама склала 33% розміщень. Інші 27% розділили між собою 35 рекламних категорій та 77 рекламодавців.

Розподілення активності серед топ-5 рекламних категорій з березня до кінця грудня 2022 року. Джерело: ІКЗР

Інвентар в Києві, Львові та Одесі мав найбільший попит серед рекламодавців. Через постійні обстріли Харкова та Дніпра розміщень в цих густонаселених містах було набагато менше, ніж в попередні роки.

Попри те, що середньорічна комерційна зайнятість інвентарю склала 32%, поступове підвищення рекламної активності впродовж звітного періоду свідчить про адаптацію українського бізнесу до складнощів воєнного часу. Є підстави вважати, що тенденція до зростання обсягу розміщень зовнішньої реклами збережеться й цьогоріч. Перші місяці 2023 року дозволяють зі стриманим оптимізмом прогнозувати пожвавлення ринку.

Розкажіть друзям про новину