22 Бер 2022, 10:58

Росіяни масово завантажують Вікіпедію

Російське військове вторгнення в Україну триває майже чотири тижні. За цей час росія значною мірою була відрізана від Заходу. Чергове джерело інформації, на яке націлився Кремль, — Вікіпедія. Роскомнагляд пригрозив заблокувати Вікіпедію в країні ще на початку березня, поставивши під сумнів запис у Вікіпедії про «російське вторгнення в Україну (2022)».

Усвідомлюючи, що це величезне джерело безкоштовних знань незабаром може бути вилучено, росіяни завантажують всю російську версію Вікіпедії, щоб отримати доступ до вмісту в автономному режимі, якщо це буде необхідно. Завантаження всієї Вікіпедії здається важкою справою. Однак Kiwix, організація, яка дає доступ до читання веб-браузера в автономному режимі, допомогла зробити процес досить простим. Некомерційна організація вже зібрала всі 1,8 млн статей, знайдених у російськомовній версії Вікіпедії як торрент для завантаження. Розмір файлу становить 29 ГБ.

Цього місяця її вже завантажили 148 457 разів. Це більш ніж на 4000% збільшення завантажень у березні порівняно з січнем цього року.

Зміцніть бренд роботодавця, використавши ефективні стратегії управління талантами понад 30 HR-лідерів на HR Wisdom Summit.

17 липня понад 30 спікерів з Райффайзен Банку, DTEK, ArcelorMittal та інших великих компаній поділяться дієвими практиками розвитку команди, адаптації ветеранів у робоче середовище та використання інновацій.

Забронювати участь

Сторінка Вікіпедії про події, очевидно, не слідує пропаганді Кремля навколо війни, і Росія хоче перекрити доступ до будь-яких ЗМІ, які не слідують її офіційному наративу.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео