Фінансова грамотність, клієнтоорієнтована церква. Ретроспектива тижня з Лесею Войтицькою
22 Вер 2023, 16:18
PR

Фінансова грамотність, клієнтоорієнтована церква. Ретроспектива тижня з Лесею Войтицькою

Як минув робочий тиждень та які плани на вихідні, розповідає Леся Войтицька, начальник управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності Національного банку України.

Як минув тиждень?

Цей вересневий тиждень завжди в моєму житті найтепліший. 21 вересня я святкую свій День народження і отримую море позитиву від друзів та знайомих. У сам День народження взяла день відпустки, щоб трошки прийти до тями та перезарядити батарейки.

Решта тижня — це зустрічі, планування проєктів на наступний рік, пошуки фінансування для наших освітніх проєктів з фінансової грамотності, продумування концепцій освітніх заходів та інформаційних кампаній, обговорення стратегії розвитку. Черговий продуктивний тиждень, результатами якого я дуже задоволена.

Відкриття тижня

Дізналася, що у Православної церкви України є мобільний додаток «Моя церква». Я вже давно підписана на їх Facebook і навіть подавала їм записки в Google Forms увесь ковідний період, але вони пішли далі і зробили додаток. Тепер він стоїть на моєму телефоні, а ПЦУ назавжди в моєму серці — як супер клієнтоорієнтована церква. 

В їх додатку можна знайти по геолокації найближчий храм, подивитися календар свят (що дуже важливо з переходом на новий календар), знайти молитви — ранкові, вечірні, за Україну. Тут є «Молитва за перемогу України над агресором», «Молитва, коли Батьківщина в небезпеці» та «Молитва за визволення від нашестя чужинців». Що головне — молитви зрозумілою для всіх мовою. 

Що дістало за тиждень?

Мало хто може так дістати, як клята русня. На їх фоні решта подразників не такі вже й суттєві. 

Музика тижня

Для мене найкраще — це тиша.

На жаль, я не маю теплих стосунків із музикою, вона мене швидко втомлює. Для мене найкраще — це тиша. Ще люблю слухати вітер, птахів, зливу, шелест листя. От саме зараз за вікном віє легкий осінній теплий вітерець, шелестить утомлене літом листя, удома нікого, тиша. Ідеально. 

Думаю, любов до звуків природи виховала в мені моя мала батьківщина. Я народилася і виросла в невеликому селі в Житомирській області. А там природні оркестри звучать 24/7. Уночі йде тихий дощ і крізь прочинене вікно чути, як гепають стиглі яблука на спраглу за спекотне літо землю. Зимою тріщать дрова в печі, скрипить сніг під ногами. Літом у полі ми часто з мамою лягали горілиць на землю, вдавлювалися в безмежне небо та слухали спів жайворонка. Мама читала уривок із новели «Intermezzo» Михайла Коцюбинського й то була найкраща для мене музика: 

«Коли лежиш в полі лицем до неба і вслухаєшся в многоголосу тишу полів, то помічаєш, що в ній щось є не земне, а небесне. Щось наче свердлить там небо, наче струже метал, а вниз спадають тільки дрібні, просіяні згуки. Ниви шумлять навколо й заважають. Жену від себе голоси поля, і тоді на мене, як дощ, спадають небесні. Тоді пізнаю. Се жайворонки. Се вони, невидимі, кидають з неба на поле свою свердлячу пісню. Дзвінку, металеву й капризну, так що вухо ловить і не може зловити її переливів. Може, співає, може, сміється, а може, зайшлось від плачу».   

Що почитати?

Якщо хочете погріти душу — то найтепліша для цього буде книга Євгенії Кузнєцової «Спитайте Мієчку». Особливо зайде тим, хто, як і я, виріс в селі або на літо приїздив в село. Для мене ця книга — пейзаж сучасного українського села. 

Це ключі до емоцій, яких ви давно не переживали і навіть забули, що вони можуть у вас жити.   

Якщо хочете чогось глибокого — тоді можна зануритися у книгу «Ловець повітряних зміїв» Халеда Хоссейні. Книги цього автора — це ключі до емоцій, яких ви давно не переживали і навіть забули, що вони можуть у вас жити.   

Якщо шукаєте книгу не для душі, а для навчання — тоді рекомендую прочитати «Найбагатший чоловік у Вавілоні» Джорджа Семюеля Клейсона. Вона допоможе навести лад у ваших фінансах. Цікаво, що книга написана в 20-х роках минулого сторіччя, але всі рекомендації і досі актуальні. Повірте мені як спеціалісту із фінансової грамотності 🙂

Ну і на правах реклами рекомендую також зайти на сайт з фінансової грамотності «Гаразд», який ми нещодавно запустили. Там ви знайдете відповіді на більшість запитань про гроші і не знайдете жодної реклами. Це наш соціальний проєкт, покликаний розвивати фінансову грамотність українців.  

Що подивитися?

Дуже давно не дивилась серіали, але нещодавно проявила слабкість та проковтнула 5 сезонів «Good doctor». Це історія лікаря-хірурга з аутизмом, яка вчить нас бути сильними та чесними, не зраджувати своїм мріям та впевнено йти до своєї цілі. Серіал може бути корисний також керівникам, адже в ньому паралельною сюжетною лінією проходить історія про управління колективом дуже різних, амбітних, професійних та сильних людей.   

Якщо говорити про щось коротке, то з радістю зараз дивлюсь Reels Вікторії Шульженко. У них вона легко та захоплююче розповідає про мистецтво, історії з життя видатних художників та історії їх робіт. 

Ваш топ-3 застосунків на телефоні

Якщо обійти папку із традиційними для всіх фейсбуками, телеграмами, зумами та тімсами, то можна виділити наступні: 

  1. MEGOGO. Нещодавно там виклали у вільний доступ 250 творів української літератури в аудіоформаті. Слухаю сама та вмикаю своєму 6-річному сину.   
  2. Абук. Використовую для прослуховування аудіокниг.
  3. MyHeritage. Використовую для створення свого родового дерева. Поки тільки почала роботу, але мені вже подобається. 

Плани на вихідні. Поради, куди піти

Обіймати, якщо переможе, обіймати, якщо програє.

На вихідних у сина будуть змагання з велоспорту, тому планую підтримувати та вболівати. Обіймати, якщо переможе, обіймати, якщо програє. Просто бути поряд.

У Києві на вихідних рекомендую сходити на виставку традиційного українського та кримськотатарського вбрання «Свято» в Музей Гончара. Подивитися на вишитий код нашої нації. 

Також раджу підписатися на тг-канал Kyiv Daily, який веде неперевершена Вікторія Федоріна. Вона щодня радо ділиться культурними заходами, які можна відвідати в Києві, — кіно, театр, опера, виставки, музика, навчання, розмови.  

Розкажіть друзям про новину