«Репортери без кордонів» підготували спеціальний номер журналу спільно з ув’язненими журналістами
19 Вер 2024, 15:54

«Репортери без кордонів» підготували спеціальний номер журналу спільно з ув’язненими журналістами

За оцінками, 581 журналіст сьогодні ув’язнений у всьому світі за те, що просто виконує свою роботу. Вони несправедливо опинилися за ґратами за викриття корупції, несправедливості та притягнення держав і режимів до відповідальності.

Саме тому громадська організація «Репортери без кордонів» у партнерстві з культовим французьким двотижневиком Society розпочала нову кампанію, покликану продемонструвати важливість свободи преси.

Випущений агентством BETC Paris, «The Prison Papers» — це перший у світі номер журналу, підготовлений спільно з ув’язненими журналістами. В умовах зростаючої загрози свободі преси цей випуск зробив неможливе можливим, нарешті надавши ув’язненим журналістам право голосу — навіть з їхніх камер.

Спеціальний випуск присвячений вісьмом журналістам, ув’язненим на чотирьох континентах, і серії статей, які разом представляють потужний заклик до свободи. Ці статті варіюються від інтерв’ю з ув’язненими журналістами з їхніх власних камер до статті про журналіста, місцезнаходження якого абсолютно невідоме.

«Репортери без кордонів» працювала над створенням журналу 9 місяців з командою авторів з новаторської редакційної платформи Society, щоб розкрити ці історії, беручи на себе надзвичайний ризик, щоб допомогти цим в’язням реалізувати право, за яке вони були ув’язнені — донести правду до світу.

BETC, «Репортери без кордонів» та Society працювали разом, щоб зв’язати редакцію журналу з ув’язненими журналістами на всіх континентах, беручи інтерв’ю у їхніх родичів, членів сім’ї, адвокатів або контактів у в’язниці, щоб створити історії, які їхні колеги-журналісти хотіли б розповісти, але не могли написати самі, за допомогою тривалого процесу консультацій, розслідувань, написання та узгодження матеріалів.

Серед статей — розслідування невідомої долі еритрейсько-шведського журналіста Давіта Ісаака, який зараз відбуває найдовший у світі термін ув’язнення для журналістів у сумнозвісній закритій державі Еритрея, інтерв’ю з «найвідомішим в’язнем Гватемали» Хосе Рубеном Саморою про злет і падіння революційної газети El Periodico, а також інтерв’ю з іранською правозахисницею та лауреаткою Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді, яка зараз перебуває у в’язниці в Тегерані.

Інша лауреатка Нобелівської премії миру, Марія Ресса, засновниця сайту журналістських розслідувань Rappler, розповіла про свободу преси та свою боротьбу за захист журналістів, а також про те, як соціальні мережі роблять її професію більш небезпечною.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео