13 Січ 2023, 16:47

Папери Пентагону продадуть у формі NFT, щоб наголосити на свободі преси

Едвард Сноуден, американський програміст, колишній працівник ЦРУ та АНБ США, який у червні 2013 року передав газетам The Guardian і The Washington Post інформацію про стеження Агентством національної безпеки США за інформаційними системами багатьох країн світу, створив фонд разом із політичним активістом та його товаришем Деніелем Еллсбергом.

Він називається «Фонд свободи преси» (FPF) і створений для фінансування та підтримки свободи слова та свободи преси.

Сноуден і Еллсберг об’єдналися, щоб поширювати інформацію про свою справу та фонд через спільний незмінний токен.

Вони співпрацювали над твором мистецтва на основі Ethereum NFT, який буде виставлено на аукціон, щоб допомогти фінансувати їхні справи.

Діджитал витвір мистецтва супроводжуватиме серію епізодів, розміщених на сайті PleasrHouse для прямих трансляцій PleasrDAO, колектива колекціонерів NFT та діджитал митців, в центрі яких будуть архівні кадри інтерв’ю Еллсберга та розповіді обох інформаторів про свою подорож та свою позицію щодо свободи слова.

«PleasrDAO познайомився зі Сноуденом і Freedom of the Press Foundation, коли ми придбали «Stay Free» NFT Сноудена», — сказав керівник відділу маркетингу PleasrDAO Кріс Еберле. «Це дивовижний твір, і кошти, зібрані на аукціоні, профінансували понад рік операційних витрат Фонду свободи преси».

Як пояснює Еберле, Сноуден і Еллсберг придумали спільно створити твір, присвячений Еллсбергу та його оприлюдненню документів Пентагону в 1971 році під назвою «Wouldn’t You Go to Prison to Help End This War?».

«PleasrHouse — це нічне ток-шоу, що транслюється в прямому ефірі, а завершується гучним аукціоном мистецтва», — сказав Еберле. «Уявіть освітні елементи документального фільму PBS, розважальні фрагменти SNL, експериментальну енергію Adult Swim, інтимність подкаст-інтерв’ю та хвилювання/фанфари/вишуканість живого аукціону Sotheby’s».

Усі доходи від акції будуть передані Фонду свободи преси та Ініціативі Деніела Еллсберга за мир та демократію.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео