29 Лис 2023, 12:09

«Норм двіж» та «лютий крінж»: кампанія розповіла підліткам про правила безпечної поведінки взимку

Узимку навколо чатує не менше небезпек, ніж улітку: вибухонебезпечні предмети, що можуть ховатися під снігом, крига на водоймах, неосвітлені дороги, ожеледиця, бурульки.

Щоб уберегти дітей, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з ДСНС і МВС України знайомлять підлітків із правилами безпечної поведінки взимку та запустили кампанію «Спільно до безпеки. Зимові пригоди без шкоди». Адаптувати її до зимових викликів допомогла креативна команда Ogilvy Україна.

Згідно зі статистикою Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), минулого зимово-весняного холодного періоду (грудень 2022 р. — квітень 2023 р.) на водних обʼєктах України загинуло 216 людей, з них 12 — діти. Водночас Україна залишається однією з найбільш замінованих країн світу: близько 30% території потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що 91 дитина постраждала і 25 загинуло через вибухонебезпечні предмети у період з 24 лютого 2022 р. по 28 листопада 2023 р.

Діти пізнають світ і дорослішають, отримуючи новий досвід та враження, проте інколи це пов’язано з ризикованою поведінкою. Взимку ЮНІСЕФ спільно з ДСНС і МВС навчатимуть дітей і підлітків, як правильно поводитися, щоб убезпечити себе на територіях, де можуть бути вибухонебезпечні предмети, на вулиці в темний час доби, поруч з замерзлими водоймами, під час ожеледиці, у сезон бурульок.
Мунір Мамедзаде
голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні

Як і літня кампанія, зимова спрямована на підлітків віком 10‒19 років, а також їхніх батьків та опікунів. Її основна мета — донести правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, на вулиці в темний час доби, на замерзлих водоймах, під час ожеледиці, у сезон бурульок. Зокрема надати алгоритми дій у разі виникнення небезпечної ситуації. Щоб дорослим було простіше пояснювати, як слід поводитися, а як — ні, матеріали вже містять відповіді на вірогідні підліткові «чому?». 

Питання безпеки дітей особливо загострюється в осінньо-зимовий період. Знання й дотримання правил пожежної та мінної безпеки, поведінки на кризі, перебування на вулиці у темний період доби й розуміння інших ризиків — запорука уникнення травмувань і трагедій. Реалізовуючи кампанію «Зимові пригоди без шкоди», ДСНС спільно з ЮНІСЕФ і МВС розповідатимуть підліткам та їхнім батькам ці важливі правила. Формування безпечного середовища для маленьких українців — наш незмінний пріоритет.
Володимир Демчук
т.в.о. Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Кампанія побудована на кількох інсайтах. По-перше, підлітки орієнтовані на ризиковану поведінку, бо в такий спосіб вони отримують досвід, через який дорослішають. По-друге, діти пропускають «повз вуха» батьківські настанови й заборони в дусі «бо я так сказала». Водночас вони дуже чутливі до зворотного зв’язку від однолітків. Тинейджери прагнуть схвалення, а тренди — спосіб його отримати.

Тому кампанія позиціонує ризиковану поведінку, як антитренд і подає правила у розважальній формі, з використанням сленгу й релевантних прикладів. Ніяких «можна» — «не можна», тільки «це норм двіж», а це — «лютий крінж».

Зимова кампанія містить відеоролики, тіктоки, друковані матеріали для дітей та їхніх батьків. Упродовж наступних місяців перелік доповнюватиметься.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео