21 Вер 2023, 16:57

МКІП планує створити банк українських шрифтів

Міністерство культури та інформаційної політики планує створити банк українських шрифтів та відмовитися від використання російських.

«Україна повинна припинити використання шрифтів російського походження, замінивши їх на українські. Ми маємо символи своєї суверенності та незалежності, які ідентифікують нашу державу, її історію, культуру, мову та графічне вираження цієї мови», — сказав тимчасовий в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Верховна Рада планує відмовитись використання у своїх внутрішніх документах від російського шрифту «Іжиця» та похідних від нього.

Натомість запропоновано впровадити дизайнерський шрифт «Воля», який розробила українська шрифтова дизайнерка Марчела Можина на базі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича.

За словами в.о. міністра, український шрифт має бути впізнаваним, нести історичне підґрунтя, графічно вирізнятися серед інших кириличних шрифтів та привертати увагу. Також він має відповідати параметрам інклюзії та бути легким для сприйняття усіма категоріями громадян.

До створення банку українських шрифтів залучені Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, а також митці, які спеціалізуються на розробці шрифтів.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео