«‎‎МХП Поруч»‎ із захисниками та їхніми сім’ями: комплексно, системно та 24/7
20 Бер 2024, 14:11

«‎‎МХП Поруч»‎ із захисниками та їхніми сім’ями: комплексно, системно та 24/7

З початку повномасштабної війни понад 2 900 співробітників МХП пішли захищати нас на фронті — це понад 10% працівників з військовим досвідом. Ще весною 2022 року компанія почала підтримувати військовослужбовців-колег та напрацьовувати методологію програми «‎МХП Поруч‎»‎, що базується на індивідуальному супроводі та комплексній підтримці військових та ветеранів, а також їхніх родин та жителів громад. 

Проблеми з фізичним та ментальним здоров’ям, отриманням медичної допомоги та оформленням соціальних пільг, відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для людей з інвалідністю. З такими труднощами, за результатами загальнонаціонального опитування «‎Рейтинг», найбільше стикаються ветерани, коли повертаються із зони бойових дій. Тож метою програми «‎МХП Поруч‎» є підтримка наших захисників та супровід у розв’язанні проблем. 

Поруч з військовими, коли йдуть на фронт

Грошове забезпечення та соціальний захист військовослужбовців є актуальними питаннями, які часто виникають під час служби. Компанія зберігає за мобілізованими працівниками робоче місце та заробітну плату, закриває запити підрозділу, у якому служить працівник і турбується про родину. За потреби надає медичний супровід, психологічну і матеріальну допомогу. Зокрема, з початку повномасштабної:

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь
  • 1 млрд грн+ заробітної плати отримали військові та ветерани від МХП;
  • 34,3 млн грн+ надали на лікування, реабілітацію та матеріальну підтримку пораненим та сім’ям загиблих працівників.

Поруч з ветеранами, коли повертаються з війни 

Завдання програми «‎МХП Поруч‎» — створити всі умови, виділити ресурси та розбудувати систему для ефективної адаптації захисників до життя в родині, колективі, громаді. Тож одразу після повернення з фронту компанія забезпечує перевірку здоров’я, лікування та реабілітацію. Надає юридичну та психологічну підтримку. Допомагає з перенавчанням та адаптацією. За потреби створює нове робоче місце або посаду:

  • 280 ветеранів вже повернулися на роботу в МХП.

Поруч 24/7

Захисники особливо потребують консультацій щодо юридичної, психологічної та соціальної підтримки, лікування/реабілітації, професійної перепідготовки. Тож компанія створила Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, який складається з координаторів. Частина з них мають бойовий досвід або ж раніше працювали з військовими та ветеранами. 

Центр із взаємодії з військовими та ветеранами

Крім цього, запустили цілодобову гарячу лінію — 4700, де захисники можуть повідомити про свої запити, потреби, проблеми та отримати консультацію щодо їх вирішення.

Також програму допомагають впроваджувати експерти з HR, КСВ, департаменту безпеки, охорони праці, психологи, юристи та спеціалісти із питань здоров’я та реабілітації, а також професійного навчання.

Поруч, коли необхідна підтримка родинам захисників

МХП спільно з психологами та Veteran Hub створює Групи підтримки — це безпечне місце, де родини отримують допомогу на різних етапах переживання складних життєвих ситуацій. Бо в компанії розуміють, що дім — перше місце, куди ветерани повертаються після служби. І, коли вдома чекають ті, хто вміє зрозуміти, підтримати та допомогти, — це прискорює процес реінтеграції. Групи підтримки для усіх учасників анонімні та безкоштовні. 

Родина ветерана Ігора Кумечка, переможця грантового конкурсу

Поруч з ветеранами-підприємцями

За соціологічними дослідженнями Українського ветеранського фонду, 64% фронтовиків хочуть бути підприємцями. Тож у межах програми підтримуємо грантами та експертизою у створенні власної справи. У квітні 2023 року МХП спільно зі стратегічним партнером БФ «‎МХП-Громаді» та УВФ ініціювали конкурс #Варто «‎РобиТИ своє‎» з бюджетом у 15 млн грн. У результаті, ветерани, їхні дружини та родини загиблих отримали фінансову підтримку від 500 тис. до 1,5 млн грн для започаткування та розширення власного бізнесу.

Відеоісторії про ветеранський бізнес дивіться тут.

Поруч з громадами

Підтримка розвитку ветеранських просторів у містах та селах країни — зараз у фокусі. Адже у ветеранських хабах можна отримати як юридичні та психологічні консультації, так і просто поспілкуватися із побратимами, колегами чи волонтерами. 

Ще одним важливим вектором програми є розвиток реабілітаційних центрів. Наприклад, у Миронівській лікарні водного лікування облаштували реабілітаційний зал, де захисники безоплатно можуть проходити реабілітацію та лікування під наглядом кваліфікованих фахівців. Тут спеціалізуються на лікуванні опорно-рухового апарату, захворювань шкіри, нервової системи та переломів. Реабілітацію вже пройшли понад 120 військових та ветеранів.

Поруч з партнерами та відповідальним бізнесом

МХП готова ділитися досвідом та експертизою з партнерами та бізнесом. Уже сформували методологію, що допоможе компаніям сконструювати власні програми реінтеграції. Також створили 2 посібники про адаптацію ветеранів в організаціях спільно з ACMP Ukraine та Мінекономіки та Korn Ferry. 

Такий комплексний та системний підхід відзначають як в Україні, так і в світі. Зокрема, торік програму «МХП Поруч» відзначили міжнародною нагородою International Business Culture Award як найкращу ініціативу із корпоративної соціальної відповідальності. 

Розкажіть друзям про новину