Лише 9% українців вважають, що потрібно заборонити Telegram: дослідження
10 Вер 2024, 12:31

Лише 9% українців вважають, що потрібно заборонити Telegram: дослідження

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування про сприйняття українцями загроз безпеці від соціальних мереж та ставлення до заборони Telegram.

Згідно з результатами дослідження, 71% українців вважає, що поширення російської дезінформації та пропаганди в соціальних мережах є досить або навіть дуже серйозною загрозою для безпеки України.

Водночас із них зараховують цю загрозу до однієї з найбільших 33%, а решта 38% вважають, що ця загроза хоч і серйозна, але не є однією з найбільших. Стверджують, що це не є значною загрозою або взагалі немає загроз, 23% (хоча з них 18% визнають, що певна шкода таки є).

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Щодо Telegram, то лише 9% українців стверджують, що його треба повністю заборонити. Водночас і лише 26% вважають, що його не варто жодним чином контролювати. 54% вважають, що не варто повністю забороняти, а треба запровадити певні обмеження і контроль.

Проте, якщо власники Telegram категорично відмовляються блокувати канали, що поширюють російську пропаганду і дезінформацію, то в такому разі 60% українців підтримали б повну заборону месенджера (не підтримали б 32%).

Крім того, у разі відмови блокувати канали російських окупантів, які використовуються для зв’язку, 71% підтримає заборону (не підтримає 21%). У разі відмови блокувати канали з поширення наркотиків 70% підтримають заборону (не підтримають 20%).

Опитування було проведене методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія). Всього було опитано 1015 респондентів.

Розкажіть друзям про новину