23 Лис 2022, 11:43

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» отримав нову айдентику

Діджитал-аґенція Hexagon і дизайнерка Маша Дмітрова створили айдентику для 51-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», що відбудеться у столиці України 1–7 грудня 2022 року. 

Візуальне рішення — впізнавана шахівниця візуальних редакторів і абстрактна бірюзова фігура — перегукується з естетикою ювілейного 50-го фестивалю, над якою працювала Fedoriv Agency. КМКФ «Молодість» у своєму запиті до дизайн-партнерів попрохав не лише показати спадковість і послідовність, а й відповісти на запитання про зв’язок фестивалю із духом часу — тим, як прекрасне проростає навіть під час війни.

На думку команди фестивалю Hexagon і Маші Дмітровій це вдалося — вони вирішили не використовувати швидкоплинні символи нашої доби, а змістити акцент на інтерпретацію без визначеного образу. «Молодість» — майданчик для режисерських дебютів, перших кіноспроб. Незаповнене тло візуального редактора — це ґрунт творчості та її невизначеність. Фігура, що проростає на цьому тлі — це і є її результат, що народжується у синтезі.

Авторка айдентики Маша Дмітрова поділилася думками, що виникли у роботі над образом 51-ї «Молодості»: «Під час війни культура вмирає, культура — це останнє, про що думають. В умовах надпотужного стресу — це перше, що випадає з життя кожного. Це очевидний наслідок потрясінь, але надважливо не дати людям забути, що існує життя, наповнене подіями та рухом, і всі, хто відчувають в собі сили прийти та приєднатися — відчують це. Кіно це завжди про переосмислення буття, нове дихання, новий внесок у наші життя. Я так само вірю в українське кіно, не тільки документальне, але й ігрове — чекаю на сплеск талановитих самобутніх режисерів, щойно це стане можливим. Знаю, що все буде Україна!».

Минула айдентика, на наш погляд, про передчуття кризи, а наша про її проживання та лімінальність. Ми не хотіли втілювати це через очевидні образи, щоб не підривати суспільні настрої естетизацією війни та кризи, що може бути недоречним. Тому передача «духу часу» в нас не графічна, а концептуальна. Ми раді, що айдентика непогано грає візуально, гнучка та про неї цікаво розповідати
Дизайн-партнери фестивалю з компанії Hexagon

51-й кінофестиваль «Молодість» відбувається за підтримки Офісу Президента України. Попри повномасштабне вторгнення росії в Україну команда вирішила провести фестиваль в нових умовах — вдалося зберегти майже всі основні програми КМКФ: повнометражну, короткометражну та студентську секції Міжнародного конкурсу, Національний конкурс і позаконкурсні українські прем’єри, «Фестиваль фестивалів», програму фільмів на тематику ЛГБТКІ+ «Сонячний зайчик», «Опівнічний сеанс», 4MA: FORMA, «Скандинавську панораму», «100: Століття».

На 51-у «Молодість» уже відкрито продаж абонементів, які можна придбати на сторінці фестивалю на сервісі квиткового партнера TicketsBox. Після оголошення розкладу незабаром там можна буде придбати окремі квитки або забронювати їх за абонементом. Партнер фестивалю Українсько-Данський молодіжний дім підтримав програму безплатних студентських абонементів — за нею 100 студентів отримають доступ до фестивальної програми з 60 фільмів у 12 секціях. Квоту на отримання абонементів після оголошення програми напередодні закрили вже за декілька годин. Також за підтримки Українсько-данського молодіжного дому в межах фестивалю відбудуться покази фільмів і «Прекрасні істоти» режисера Ґудмундура Арнара Ґудмудсона.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео