27 Лют 2023, 16:38

Колумбійський суд провів судове засідання у метавсесвіті

Колумбійський суд цього місяця провів своє перше судове засідання у метавсесвіті і тепер сподівається знову поекспериментувати з віртуальною реальністю.

Під час двогодинного слухання, проведеного адміністративним судом Магдалени Колумбії, учасники судового процесу з’явилися у вигляді аватарів у віртуальному залі суду.

Країна однією з перших у світі почала тестувати справжні судові слухання у метавсесвіті, іммерсивній віртуальній реальності, щоб зробити діджитал простір більш реалістичним з аватарами, які представляють кожного учасника.

«Це здавалося більш реальним, ніж відеодзвінок», — сказала суддя Кіонес, назвавши метавсесвіт дивовижним. Вона зазначила, що в Zoom: «Багато людей вимикають свої камери, і ви уявлення не маєте, що вони роблять».

За словами Кіонес, справа тепер частково розглядатиметься у метавсесвіті, можливо, включаючи вирок. Вона не виключала чуток про метавсесвіт в інших місцях.

«Це академічний експеримент, щоб показати, що це можливо… але якщо всі згодні з цим, (мій суд) може продовжувати робити щось у метавсесвіті», — додала вона.

У той час як судові процеси все частіше переходять на відеозустрічі, організовані Zoom та Google, мало хто експериментував із метавсесвітом, простором, який поспішають побудувати Meta, Microsoft та інші технологічні гіганти.

Ранні приклади інтерв’ю та зустрічей у метавсесвіті часто висміювалися через незграбні мультяшні візуалізації.

Проте судовий розгляд у Колумбії 15 лютого, який транслювався на Youtube, пройшов без особливих збоїв, за винятком деяких рухів камери та деяких спотворених рухів.

Кіонес підтвердив конституційну законність віртуального трибуналу, але визнав, що експеримент не популярний, пославшись на несхвалення 70% глядачів.

Хуан Давид Гутьєррес, професор державної політики в Колумбійському університеті Росаріо, сказав, що використання метавсесвіту у судових розглядах має довгий шлях.

«Для цього вам потрібне обладнання, яке мають лише декілька людей. І це викликає питання щодо доступності правосуддя та рівності», — сказав він.

Кіонес погодилася з тим, що необхідно обговорити витрати та доступність. Але вона виступала за метавсесвіт, наприклад, у випадках зловживань, коли учасники можуть ділити простір, не бачачи один одного фізично.

Гутьєррес сказав, що судді у Колумбії шукають способів полегшити перевантажену систему правосуддя країни.

«Ми створюємо ілюзію, що технології зроблять речі більш ефективними, але іноді все навпаки».

Розкажіть друзям про новину

Нове відео