21 Лип 2022, 10:14

Кількість юзерів Instagram зменшилась на 2,5 млн: аудиторія соцмереж в Україні під час війни

Повномасштабна війна росії проти України призвела до величезної хвилі міграції українців, що вплинуло і на диджитал-ландшафт. Різко впав Instagram — майже на 2,5 млн, до 13,2 млн користувачів (без урахування Донецької та Луганської областей). Про це йдеться у новому дослідженні соцмереж, яке провела комунікаційна агенція plusone social impact. 

Хоча станом на січень 2022 року аудиторія Facebook та Instagram в Україні фактично зрівнялась (різниця була менш як 100 тисяч користувачів), за останні пів року розрив між соцмережами різко зріс. Кількість українських юзерів Facebook зменшилась на 150 тис. — до 15,6 млн. Натомість Instagram обвалився одразу на 2,5 млн — до 13,2 млн користувачів.

Такий контраст можна гіпотетично пояснити кількома причинами: пропорційно більша кількість користувачів Instagram виїхала закордон; або ж українці стали менш активно користуватися Instagram (мережа зараховує користувачів, які були активними протягом 30 днів); або ж частково Facebook може по-іншому визначати географічну прив’язку користувача, ніж Instagram (наприклад, якщо людина виїхала до Польщі, то Facebook може зарахувати її до української аудиторії, а Instagram — вже до польської).

Отримайте практичні рішення для вашого бізнесу від лідерів Ajax, Prom.ua, Promodo, Respeecher, twid.studio та ще 60+ компаній на GET Business Festival!

13 грудня понад 70 бізнес-практиків поділяться дієвими інструментами просування бізнесу, найкращими КСВ-практиками та стратегіями реалізації up-to-date комунікаційних та рекламних кампаній.

Долучайтеся, аби впровадити інновації раніше за конкурентів і вражати креативними кампаніями.

Зареєструватись

Проникнення Instagram зменшилося в усіх областях та майже усіх обласних центрах. Найбільше частка користувачів соцмережі впала у регіонах, які після 24 лютого опинилися в окупації та там, де ведуться чи велися бойові дії (Харківська, Херсонська, Миколаївська, Київська та Запорізька області). Проникнення Facebook впало у більшості регіонів та обласних центрів.

Аудиторія, яку можна охопити рекламними інструментами Meta — 23,1 млн.

Серед молодшої аудиторії українців,18-35 років, понад 60% користуються Facebook, а понад 70% — Instagram. Instagram випереджає Facebook серед користувачів до 29 років. 

Жіноча аудиторія, як і раніше, переважає чоловічу у Facebook та Instagram.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео