Jerry Heil, ЮНІСЕФ та «Ти як?» випустили пісню-афірмацію для підтримки ментального здоров’я
09 Кві 2024, 11:59

Jerry Heil, ЮНІСЕФ та «Ти як?» випустили пісню-афірмацію для підтримки ментального здоров’я

Пісня-афірмація допоможе навчитися підтримувати себе та справлятися з щоденними викликами. 

Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні разом зі співачкою Jerry Heil та психологинею Світланою Ройз презентували пісню «Believe me!» («Повір!») для підтримки підлітків і молоді. Пісня-афірмація, створена в межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?», допоможе молоді налаштуватися на самопідтримку, відчути спроможність вплинути на свій стан і зберегти віру у власні сили. 

У межах опитування ЮНІСЕФ через U-Report Україна 69% молодих людей віком від 14 до 34 років зазначили, що після 24 лютого 2022 року їхній загальний емоційний стан погіршився, водночас 73% молодих людей зізналися, що потребують емоційної чи психологічної підтримки. Трек «Believe me!» — простий інструмент на основі афірмацій, який допоможе змінити фокус уваги та налаштуватися на більш позитивний лад. 

«Афірмації — як їх часто називають — це позитивні ствердження, мотиватори. Вони можуть допомогти в роботі з негативними моделями мислення, розірвати коло румінацій (нав’язливих думок), розширяють простір сприйняття і пропонують інший, більш позитивний, сценарій. Звичайно, слова залишаються тільки словами, якщо ми їх не підкріплюємо діями, адже зміни в нашому житті відбуваються, коли ми діємо. Позитивні твердження ж допомагають створити фон, можливий стимул для наших дій. Але ми маємо пам’ятати, що будь-які мотиватори не можуть замінити кваліфіковану підтримку чи допомогу спеціаліста», — зазначає дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз.  

Деякі дослідження доводять: афірмації знижують рівень кортизолу в організмі. А повторення позитивних тверджень залучає зони мозку, що відповідають за оцінку та сприйняття себе. У такий спосіб можна навчити мозок фокусуватися на ситуації та собі в ній, а не лише на негативних сценаріях. Це допомагає знайти вихід із ситуації. 

«Сьогодні важливо робити речі, які додають стабільності в нашу непередбачувану реальність: вчасно лягати спати, робити зарядку та виконувати іншу просту рутину, яка трошки врівноважує. Так само важливо слухати треки, які заряджають і надихають на позитивне сприйняття. Іноді, щоб зібратися з думками, потрібно сказати собі “у мене все вийде”, щиро повірити в це й почати діяти. Я рада, що за допомогою музики можу поділитися своїм відчуттям світу та принципами. Тому, якщо здається, що “справи йдуть криво — тримай спинку рівно”», додає  виконавиця пісні Jerry Heil

Є набір технік та навичок, які допомагають пережити кризові ситуації дітям і дорослим. ЮНІСЕФ зібрав інформацію про ознаки, які вказують на потребу звернутися за психологічною підтримкою, техніки допомоги собі та дітям, ігри та вправи для стабілізації емоційного стану, а також контакти спеціалістів у тематичній брошурі.

Розкажіть друзям про новину