IGC, EGC, UGC, SMO, FOOH — це не просто абревіатури, це тенденції соцмереж у 2025 році. Тож яке майбутнє SMM і що стане трендом наступного року — розберемо детальніше у матеріалі.
Influencer-generated content
Influencer-generated content (IGC) — контент, створений інфлюенсерами у партнерстві з брендом. Відрізняється він від реклами тим, що створений для сторінки бренду. Це може бути контент на замовлення від інфлюенсера чи спільний допис з брендом. Дослідження показують, що IGC залучає х2 взаємодій порівняно з контентом, створеним брендом, а реклама на основі IGC має в 4 рази вищу клікабельність.
З нашого досвіду подібні публікації збирають у 10 разів більше переглядів та залучення (у порівнянні з контентом, створеним брендом) та сприяють стрімкому росту аудиторії.
Творчий контент
Соціальні мережі беруть якістю, а не кількістю. З ерою коротких відео кожний Reels чи відео в TikTok стає твором мистецтва для того, щоб привернути увагу аудиторії.
Пісні, малюнки, танці. Творчість, що була створена для вашого бренду, — те, що залучить увагу аудиторії. Успіхом користуються омажі.
Гарним прикладом є «Диявол носить Prada» від CHER’17 та INTERTOP, що зібрав понад 8,5 млн переглядів у TikTok та Instagram. Загалом подібний кіносторітелінг отримує у 5-10 разів більше залучення та перегляди за інший брендовий контент.
AI
AI продовжує спрощувати життя маркетологів. За даними Hootsuite 85% фахівців стверджують, що з AI вони створюють набагато більше контенту.
На піку популярності зараз FOOH (Fake Out Of Home) — фальшива зовнішня реклама. Це гігантські предмети з вашої стрічки, які накладаються на відео з «реального світу» за допомогою інструментів доповненої реальності. Дуже активно користується цим Maybelline.
Можливості ШІ не мають меж, тож завдяки ньому можна створювати найрізноманітніший креатив.
SEO
SEO або як вже коректно казати SMO (social media optimization) — тренд, що кожний рік зростає ще більше. Щонайменше 40% представників покоління Z використовують TikTok або Instagram як пошукові системи, а за кількістю пошукових запитів TikTok вже наздогнав ChatGPT.
А за кількістю пошукових запитів TikTok вже наздогнав ChatGPT.
Тому оптимізувати свій контент шляхом правильно підібраного заголовка відео, титрів та опису — це окремий напрямок стратегії, що дає результат.
Проактивне залучення
Сьогодні ви можете проскролити коментарі майже будь-якої популярної у TikTok публікації в соціальних мережах і знайти бренд або два, які беруть участь в обговоренні. Тенденція проактивного залучення набирає обертів.
Будуються цілі стратегії: бренди коментують контент авторів з релевантною їм ЦА і тим самим показують себе новій аудиторії. За даними Hootsuite, 41% компаній використовують проактивне залучення у контент інших користувачів.
Employee-generated content
Employee-generated content (EGC) — контент, створений співробітниками компанії. Разом з вищезазначеним IGC, EGC витісняє тренд на UGC. 81% споживачів вважають довіру важливою при ухваленні покупних рішень, тому EGC забезпечує прозорість щодо людей, які стоять за брендами.
Формат подібного контенту може бути різний:
- Співробітники-амбасадори, що ведуть свої власні акаунти з розповіддю про роботу у компанії. Наприклад, Карла Менендес, стилістка Desigual, часто знімає відео на своїй платформі про свій розпорядок дня та досвід роботи з компанією.
- Окремі дописи співробітників про якісь певні акції компанії.
- Акаунти, які ведуться від імені співробітників чи інтеграція у контент компанії окремих відео від співробітників. Так, наприклад, робить Kylie Cosmetics.
@kyliecosmetics spend a day at the office with our brand marketing coordinator 💗
♬ original sound – Kylie Cosmetics
А ось українська стоматологічна клініка Ideale знімає відео начебто від співробітників компанії й тим самим збирає тисячі переглядів у TikTok.
@ideale_dental ♬ Навколо паніка – vbilous
Шопінг у прямому ефірі
Телемагазин перебрався в соцмережі. Жарт жартом, проте платформи активно просувають інструмент прямих трансляцій і саме цей інструмент дає найбільше залучення аудиторії.
Чому так? Шопінг у прямому ефірі вперше став популярним у Китаї і став дуже популярним на азійському ринку, приносячи шалені прибутки. Наприклад, Хуан Вей, також відомий як Viya, є одним із найуспішніших китайських ведучих прямих трансляцій шопінгу з відео, які охоплюють понад 37 млн глядачів. Через шалену популярність цього інструменту на Сході платформи активно пушать інструмент прямих трансляцій і на західному ринку. За останні роки загальний обсяг ринку прямих трансляцій зріс у геометричній прогресії. За даними The Business Research Company, він зросте з 1,51 млрд доларів у 2023 році до 1,83 млрд доларів США у 2024 році при середньорічному темпі зростання 21,4%.
Ще трішки цікавих фактів:
- 83% споживачів покоління Z робили покупки в прямому ефірі;
- 23% глядачів купують продукти під час прямої трансляції, 34% роблять покупку після прямої трансляції, а 35% починають стежити за брендом або хостом у соціальних мережах.
- Найпопулярнішою мережею для продажу у прямому ефірі є Facebook за даними Coresight Research.
Українські компанії поки не активно використовують потенціал лайфстрім-шопінгу, проте інтеграція цього інструмента дати значну перевагу перед конкурентами.
Колаборації
Цей тренд ширший за соцмережі й стосується здебільшого маркетингової стратегії, проте про нього неможливо не сказати у розрізі тенденцій 2025 року. Вдала колаборація з іншим брендом допоможе не тільки зробити класний продукт, а й якісно обмінятися аудиторією у соцмережах. І хоч цей тренд вже давно відомий, останнім часом він тільки набирає обертів.
Дуже гарний актуальний приклад колаборації серіалу «Гра у кальмара» та Duolingo.
На українському ринку гарними колабораціями окрім вищезазначених проявів Cher’17 є колаборації FABO та Smartass чи «Привітів» та NAMELAKA.
Вихід в офлайн
Вийти в офлайн, щоб стати помітними онлайн. Це саме те, що стимулює розвиток pop-up-культури.
Pop-up — це тимчасовий захід або локація, що створює відчуття ексклюзивності та терміновості, залучаючи увагу та генеруючи інтерес до бренду чи продукту. Люди бояться пропустити щось цікаве і хочуть показати в соцмережах, що вони відвідали цікавий захід, таким чином попапи сприяють максимальному залученню аудиторії та стимулюють створення UGC. А якщо покликати інфлюенсерів на локацію, то ефективність події зросте.
На українському ринку активно використовує цей інструмент бренд Coosh.
А на закордонному ринку класно користується цим інструментом кафе Kitsune.
Отже, у спадок з 2024 року у 2025 нам перейдуть кросплатформні вертикальні відео, більше автентичності та реального життя, UGC-креатори, наноінфлюенсери та, звісно ж, TikTok.