12 Тра 2022, 17:29

Google представив шкалу кольору шкіри для боротьби з упередженістю

У середу на конференції Google I/O компанія оголосила ряд ініціатив, спрямованих на створення більш справедливого досвіду використання продуктів для людей з різним відтінком шкіри.

Компанія представила нову шкалу з 10 відтінків шкіри, тобто набір із 10 репрезентативних відтінків шкіри людини, які люди можуть зіставити зі своїми власними або з відтінками шкіри, показаними на фотографіях, розроблених за допомогою Елліс Монк, професором соціології Гарвардського університету, який відомий своїми дослідженнями тону шкіри та колоризму.

Ця модель, що отримала назву Monk Skin Tone (MST), призначена для використання як стандартизований ресурс для створення продуктів та їх тестування по всьому спектру відтінків шкіри. Тепер Google буде використовувати цей посібник для внутрішніх цілей, щоб усунути упередженість по відношенню до кольору у своїй технології штучного інтелекту, але вона також поділиться ним з усім світом, щоб ширша галузь також могла приєднатися до його місії для інклюзивного майбутнього.

Отримайте практичні рішення для вашого бізнесу від лідерів Ajax, Prom.ua, Promodo, Respeecher, twid.studio та ще 60+ компаній на GET Business Festival!

13 грудня понад 70 бізнес-практиків поділяться дієвими інструментами просування бізнесу, найкращими КСВ-практиками та стратегіями реалізації up-to-date комунікаційних та рекламних кампаній.

Долучайтеся, аби впровадити інновації раніше за конкурентів і вражати креативними кампаніями.

Зареєструватись

«Наша мета – масштабування для підтримки інклюзивних продуктів та досліджень у галузі. Ми розглядаємо це як можливість ділитися, навчатися та розвивати нашу роботу за допомогою інших», – пояснює Тулсі Доші, керівник відділу AI в Google.

Є надія, що з 10-тоновою шкалою дизайнерам та розробникам буде легше знаходити діапазони кольорів, які їх продукти не вміщують належним чином, а потім вносити відповідні коригування.

Google повідомляє, що у своєму дослідженні учасники зі США, особливо люди з темнішим кольором обличчя, погодилися з тим, що шкала тонів шкіри точніше відображає відтінки їхньої шкіри, ніж «поточний стандарт індустрії технологій».

З боку Google він впровадив систему співпадіння в Пошук, щоб користувачі могли фільтрувати зображення відповідно до своїх потреб. Це більше застосовується до запитів, пов’язаних із красою; якщо подивитись такі терміни, як «повсякденні тіні для повік» або «весільний макіяж», можна уточнити результати по відтінку шкіри.

Найближчими тижнями Google також додасть нові фільтри «Real Tone» до додатків Google Photos для Android, iOS та Web, мета яких – більш красиве та точне зображення різних кольорів шкіри.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео