До 90-ї річниці Голодомору розробили проєкт, що аналізує геноцидну риторику лідерів країн
27 Лис 2023, 13:14

До 90-ї річниці Голодомору розробили проєкт, що аналізує геноцидну риторику лідерів країн

Український Інститут та креативна агенція Bickerstaff.932 розробили проєкт для моніторингу геноцидної риторики — Genocide Speech Monitor. За допомогою нього можна аналізувати рівень геноцидної риторики у публічних висловлюваннях лідерів різних країн.

Проєкт присвячений 90-тій річниці Голодомору в Україні та ще раз демонструє циклічність історії: 

У 1932 році Сталін заявив: “Якщо ми не почнемо виправляти ситуацію в Україні, ми можемо втратити Україну”. Це були не просто слова, за ними слідували конкретні дії: штучний голод на території України, смерті понад 4 млн українців, та 1 млн втрати ненародженими.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

90 років по тому, 21 лютого 2022 року, українці чують від Путіна: “сучасна Україна була цілком і повністю створена Росією, точніше, більшовицькою, комуністичною Росією”. За три дні росія розпочала повномасштабний наступ на Україну.

Вшановуючи 90-і роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні, ми розповідаємо світові правду про цю трагедію, її передумови та наслідки. Геноцид не трапляється раптово, це спланований і послідовний терор, який супроводжується геноцидною риторикою його ідеологів. Ми створили Genocide Speech Monitor — практичний інструмент для іноземних аудиторій, який дозволяє відстежувати таку риторику як у контексті Голодомору, так і подій сьогодення.
Володимир Шейко
Генеральний директор Українського інституту

Кожна трагедія має свої відстежувані ознаки. У випадку геноциду, це слова диктаторів та представників влади, що можуть вказувати на їхні майбутні наміри.

Ми можемо провести чіткі паралелі між риторикою та діями Кремля в 1932-1933 роках та сьогодні. Це непокаране зло, яке знову повернулося в Україну. Цим проєктом ми закликаємо інші країни звертати увагу на заяви їх лідерів та лідерів сусідніх країн.
Марія Кочуренко
стратегиня у Bickerstaff.932

Розробкою проєкту на замовлення Українського інституту займалася українська креативна агенція Bickerstaff.932. Розробкою веб-сайту та ШІ-інструменту — швейцарська студія hiddenhint.

Додатково сайт дозволяє проаналізувати на рівень геноцидної риторики будь-яке висловлювання довжиною до 12 000 слів, до прикладу, промову чи публічне висловлювання лідера країни.

Інструмент повністю безкоштовний і доступний для використання у всіх країнах світу. Надалі планується розширення його функціоналу, аби штучний інтелект міг у режимі реального часу аналізувати публічну інформацію з відкритих джерел та виявляти геноцидну риторику у словах лідерів країн.

Розкажіть друзям про новину