До 90-ї річниці Голодомору розробили проєкт, що аналізує геноцидну риторику лідерів країн
27 Лис 2023, 13:14

До 90-ї річниці Голодомору розробили проєкт, що аналізує геноцидну риторику лідерів країн

Український Інститут та креативна агенція Bickerstaff.932 розробили проєкт для моніторингу геноцидної риторики — Genocide Speech Monitor. За допомогою нього можна аналізувати рівень геноцидної риторики у публічних висловлюваннях лідерів різних країн.

Проєкт присвячений 90-тій річниці Голодомору в Україні та ще раз демонструє циклічність історії: 

У 1932 році Сталін заявив: “Якщо ми не почнемо виправляти ситуацію в Україні, ми можемо втратити Україну”. Це були не просто слова, за ними слідували конкретні дії: штучний голод на території України, смерті понад 4 млн українців, та 1 млн втрати ненародженими.

90 років по тому, 21 лютого 2022 року, українці чують від Путіна: “сучасна Україна була цілком і повністю створена Росією, точніше, більшовицькою, комуністичною Росією”. За три дні росія розпочала повномасштабний наступ на Україну.

Вшановуючи 90-і роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні, ми розповідаємо світові правду про цю трагедію, її передумови та наслідки. Геноцид не трапляється раптово, це спланований і послідовний терор, який супроводжується геноцидною риторикою його ідеологів. Ми створили Genocide Speech Monitor — практичний інструмент для іноземних аудиторій, який дозволяє відстежувати таку риторику як у контексті Голодомору, так і подій сьогодення.
Володимир Шейко
Генеральний директор Українського інституту

Кожна трагедія має свої відстежувані ознаки. У випадку геноциду, це слова диктаторів та представників влади, що можуть вказувати на їхні майбутні наміри.

Ми можемо провести чіткі паралелі між риторикою та діями Кремля в 1932-1933 роках та сьогодні. Це непокаране зло, яке знову повернулося в Україну. Цим проєктом ми закликаємо інші країни звертати увагу на заяви їх лідерів та лідерів сусідніх країн.
Марія Кочуренко
стратегиня у Bickerstaff.932

Розробкою проєкту на замовлення Українського інституту займалася українська креативна агенція Bickerstaff.932. Розробкою веб-сайту та ШІ-інструменту — швейцарська студія hiddenhint.

Додатково сайт дозволяє проаналізувати на рівень геноцидної риторики будь-яке висловлювання довжиною до 12 000 слів, до прикладу, промову чи публічне висловлювання лідера країни.

Інструмент повністю безкоштовний і доступний для використання у всіх країнах світу. Надалі планується розширення його функціоналу, аби штучний інтелект міг у режимі реального часу аналізувати публічну інформацію з відкритих джерел та виявляти геноцидну риторику у словах лідерів країн.

Розкажіть друзям про новину