22 Лип 2024, 12:28
PR

Ольга Руднєва, CEO Superhumans Center: ера скриптів у комунікаціях, магія реабілітації та суперлюди

Ольга Руднєва — СЕО Superhumans Center, у восьмому випуску подкасту «Не під запис» розповіла про нові підходи до комунікації в часи кризи, чому важливо реагувати на моральні травми та невидимі втрати в суспільстві та створення місця, де кожен може стати героєм своєї власної історії, перетворюючи виклики на силу. Ділимось ключовими ідеями героїні з випуску.

Про еру скриптів та емпатію в комунікаціях

Зараз ми всі настільки крихкі, що нам треба вибудовувати нові форми комунікації.

Бізнесу треба відходити від скриптів, ця ера вже пройшла. Зараз ми всі травмовані війною з дуже різним досвідом. І ця травма не завжди очевидна. 

Ми не знаємо, як в кого болить, відповідно, не можемо порівнювати той рівень болю, який переживають люди поряд із нами. Коли бізнес говорить скриптами, ми втрачаємо людяність. 

«Коли ми розмовляємо в банку, на автозаправці і бачимо військового навпроти, ми розуміємо, що з ним треба розмовляти особливо. Але дівчина, яка розмовляє з ним і дивиться в телефон, може бути дійсно неуважна або просто чекати від когось повідомлення вже другий день. І вона так само переживає свою травму. Ми цього ніколи не враховуємо».

Зараз ми всі настільки крихкі, що нам треба вибудовувати нові форми комунікації. Потрібно навчитися слухати й відчувати один одного. Тренувати в комунікаціях емоційний інтелект та емпатію. Такий підхід важливий не лише для бізнесу, але й для кожного з нас:

«Неможливо змінити світ, не змінюючи себе. Мені здається, що це дуже пов’язані речі. Ти не можеш намагатися змінювати світ, залишаючись стабільною субстанцією».

Про Superhumans Center

Створення Superhumans Center ніколи не було кінцевою метою. Реконструктивна хірургія, протезування, реабілітація — це інструменти, щоб змінити картинку майбутньої України та створити країну суперлюдей, які мають круті протези та вільно комунікують про свою травму. Тільки від нас залежить, як буде виглядати Україна після війни. Своїми діями ми хочемо надихнути людей, створити атмосферу позитивного майбутнього й показати, що цілі та мрії здійсненні попри все. Змінити ставлення до людей з інвалідністю, нормалізувати, показати приклади того, що все можливо. Саме тому багато пацієнтів центру публічні, так вони стають рольовими моделями для інших. 

«Наша задача – створити рольову модель для тих людей, які втратили кінцівку або отримали поранення. Щоб вони дивились на когось і думали «Окей, я теж так зможу». У нас зараз є пацієнт, який мав 21-годинну евакуацію через мінне поле. Їх вели дронами і не сказали, що це мінне поле. Він втратив праву руку і взагалі не мав бажання жити. Дружина підписала його на Superhumans в соціальних мережах, він почав дивитися сторіс. Саме так відновилася його віра в те, що він може жити далі».

Сьогодні в центрі ми серйозно ставимось до того, щоб напрацьовувати сильну експертизу, особливо яка стосується хірургії рук та верхньої частини тіла. Якщо є якісь позитивні наслідки війни, вони мають бути саме в тому, щоб стати центром світової експертизи з надання медичної допомоги під час отримання військової травми і травм війни. 

Поради комунікаційникам від Ольги Руднєвої

  1. Розвивайте емпатію й розуміння того, наскільки ми всі різні. Рекомендую книгу «Пройти крізь стіни» Марини Абрамович, яка розкриває питання різності та сприйняття інших.
  2. Розповідайте історії. Для успішних благодійних проєктів важливо розповідати історії. Люди жертвують гроші, коли бачать конкретні результати й історії, які стоять за проєктом. Звітуйте про витрати й горіть своєю справою — це відчувається і привертає увагу донорів.

Детальніше про магію роботи Superhumans Center, емпатію в комунікаціях, життєві історії суперлюдей, лідерство жінок та багато іншого слухайте ексклюзивно в повній версії епізоду «Не під запис» на платформах Apple Podcasts, Spotify, YouTube та інших.

Розкажіть друзям про новину