66% бізнесів не планує повертатися з Польщі: результати опитування українських компаній
12 Січ 2023, 12:19

66% бізнесів не планує повертатися з Польщі: результати опитування українських компаній

Польський економічний інститут опитав засновників українських компаній.

З початку вторгнення росії в Україну понад 1 мільйон біженців знайшли притулок у Польщі. Це знаходить свій відбиток у створенні нових бізнес-структур у Польщі. За січень-вересень 2022 року створено 3,6 тис. робочих місць. компаній з українським капіталом та 10,2 тис. індивідуальні підприємці, створені громадянами України.

«Кількість ФОП, створених громадянами України у 2022 році, зростала в геометричній прогресії з місяця в місяць. Найбільший стрибок стався в перші тижні після початку російського вторгнення – у квітні 2022 року таких компаній на польському ринку вже було в 4,5 рази більше, ніж у січні. У вересні 2022 року – у 2,6 рази більше, ніж у квітні. У секторах домінують будівництво (24%), комунікації (16%) та послуги (14%). Варто також зазначити, що власники 41% українського одноосібного бізнесу — це жінки», — каже Анна Шиманська, аналітик команди економічного прогнозування PIE.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Згідно з опитуванням PIE, у 75% випадках найсильнішим мотивом для відкриття бізнесу в країні була необхідність отримання коштів для забезпечення себе та сім’ї. По-друге, респонденти вказували на культурну близькість та легше мовне спілкування, ніж в інших країнах (63% відповідей).

На думку 66% опитаних діяльність у Польщі продовжиться незалежно від ситуації в Україні. Лише 4% опитаних компаній мають намір припинити свою діяльність у Польщі та повернутися до України, як тільки дозволить ситуація. Найчастіше у Польщі хочуть залишитися представники інших послуг (43%), будівництва (17%) та інформації та зв’язку (13%). Підприємці, які планують повернутися до України, представляють ІТ-індустрію.

«Закінчення війни навряд чи означатиме масове закриття чи перенесення бізнесу в Україну. Хоча 40% українських компаній бар’єром вважає відсутність досвіду ведення бізнесу у Польщі, більшість опитаних мають намір продовжувати свою діяльність у Польщі та розвивати співпрацю з польськими партнерами. Українські підприємці у Польщі також хочуть брати участь у майбутньому відновленні України», — зазначає Катажина Дембковська.

Розкажіть друзям про новину