66% бізнесів не планує повертатися з Польщі: результати опитування українських компаній
12 Січ 2023, 12:19

66% бізнесів не планує повертатися з Польщі: результати опитування українських компаній

Польський економічний інститут опитав засновників українських компаній.

З початку вторгнення росії в Україну понад 1 мільйон біженців знайшли притулок у Польщі. Це знаходить свій відбиток у створенні нових бізнес-структур у Польщі. За січень-вересень 2022 року створено 3,6 тис. робочих місць. компаній з українським капіталом та 10,2 тис. індивідуальні підприємці, створені громадянами України.

«Кількість ФОП, створених громадянами України у 2022 році, зростала в геометричній прогресії з місяця в місяць. Найбільший стрибок стався в перші тижні після початку російського вторгнення – у квітні 2022 року таких компаній на польському ринку вже було в 4,5 рази більше, ніж у січні. У вересні 2022 року – у 2,6 рази більше, ніж у квітні. У секторах домінують будівництво (24%), комунікації (16%) та послуги (14%). Варто також зазначити, що власники 41% українського одноосібного бізнесу — це жінки», — каже Анна Шиманська, аналітик команди економічного прогнозування PIE.

Згідно з опитуванням PIE, у 75% випадках найсильнішим мотивом для відкриття бізнесу в країні була необхідність отримання коштів для забезпечення себе та сім’ї. По-друге, респонденти вказували на культурну близькість та легше мовне спілкування, ніж в інших країнах (63% відповідей).

На думку 66% опитаних діяльність у Польщі продовжиться незалежно від ситуації в Україні. Лише 4% опитаних компаній мають намір припинити свою діяльність у Польщі та повернутися до України, як тільки дозволить ситуація. Найчастіше у Польщі хочуть залишитися представники інших послуг (43%), будівництва (17%) та інформації та зв’язку (13%). Підприємці, які планують повернутися до України, представляють ІТ-індустрію.

«Закінчення війни навряд чи означатиме масове закриття чи перенесення бізнесу в Україну. Хоча 40% українських компаній бар’єром вважає відсутність досвіду ведення бізнесу у Польщі, більшість опитаних мають намір продовжувати свою діяльність у Польщі та розвивати співпрацю з польськими партнерами. Українські підприємці у Польщі також хочуть брати участь у майбутньому відновленні України», — зазначає Катажина Дембковська.

Розкажіть друзям про новину