На що потрібно звернути увагу при укладанні кредитної угоди?
27 Вер 2021, 18:03

На що потрібно звернути увагу при укладанні кредитної угоди?

Більшість громадян при укладенні кредитної угоди не читають положення, які обумовлюються в договорі. Вони думають, що працівники банківської організації вказали там тільки те, про що говорилося в усній формі і для отримання кредитних грошей договір потрібно лише підписати. Але це зовсім не так і думка цієї категорії людей помилкове. Реальні умови банківської позики можуть істотно відрізнятися від реклами.

Перед підписанням кредитної угоди майбутньому позичальникові необхідно ретельно вивчити деякі пункти документа. Якщо він не згоден з умовами кредитування, то він може не підписувати цю угоду. Закон буде на його боці і ніхто не може зобов’язати громадянина до підписання договору. Людину не зобов’язують відразу підписувати папір, йому можуть дати певний час для ознайомлення і вивчення. Якщо все ж таки вам умови банка по відсоткам не підійшли, а кошти потрібні негайно і під малий відсоток. В такому випадку краще отримати кредит онлайн цілодобово від МФО без дзвінків та перевірок під 0%.

При оформленні банківської позички дебітор повинен звернути увагу на наступні пункти договору:


– Відсоткова ставка по кредиту повинна бути фіксованою і не мінятися під час дії позики.


– Розмір позики повинен влаштовувати клієнта.


– Якщо є страховка, то потрібно грунтовно розібратися з її ув’язненням та встановити мінімальний розмір оплати. Банківські працівники можуть в неї включити різні комісійні збори. До цього пункту потрібно поставитися з усією увагою, так як оплата страховки виробляється на гроші дебітора.


– У договорі має бути вказана точна підсумкова сума повернення кредитних грошей з нарахованими відсотками та комісіями. Якщо громадянин виконує свої зобов’язання по позиці без порушення умов договору, то він буде знати суму, яку йому необхідно повернути кредитній установі.


– Також потрібно приділити увагу по якому способу позичальник буде виплачувати заборгованість по позиці. Існує два варіанти виплати щомісячних платежів:


1. Розмір платежу зменшується з кожною виплатою по кредиту. Фінансове навантаження поступово знижується, у міру погашення банківської позички.


2. Щомісячний розмір платежу не змінюється весь період кредитування. Але спочатку оплачуються відсотки за користування кредитними грошима, а потім тільки сама позика.


– Якщо угода вимагає забезпечення, то треба уважно читати пункти щодо внесення заставного майна або питання поручительства. Також гарантом кредиту може виступити депозит у фінансовій компанії.


– Особливу увагу потрібно звернути на нарахування штрафних санкцій у разі прострочення або пропуску щомісячного платежу, а також не заважає дізнатися про наслідки, коли не буде виконуватися зобов’язання по виплаті кредиту.

– Завжди треба вивчити пункт договору, де йдеться про дострокове погашення. Хоча законом передбачено це положення, коли в будь-який момент можна погасити позику. Але за умовами кредитного договору може бути накладено певне “вето”. Протягом цього терміну дебітор не може погасити банківську позику достроково. За таке погашення кредитні установи не повинні застосовувати штрафні санкції.

Розкажіть друзям про новину