Безбар’єрність у дії: як ДІЛА змінює простір для кожного
27 Бер 2025, 16:57
PR

Безбар’єрність у дії: як ДІЛА змінює простір для кожного

Уявіть простір, де кожен почувається комфортно та впевнено — без зайвих перешкод, незручностей і обмежень. Саме такою медична лабораторія ДІЛА прагне зробити свою мережу та послуги для клієнтів.

У 2024 році компанія розпочала шлях до системної безбар’єрності, і це не лише про пандуси чи широкі двері. Це про створення середовища, яке враховує потреби всіх: людей з інвалідністю, вагітних жінок, батьків із маленькими дітьми, людей старшого віку, тих, хто має тимчасову травму чи навіть просто пересувається з багажем. Адже безбар’єрність — це не про окремі потреби, а про комфорт і доступність для всіх.

Сьогоднішні зміни — це відповідь на виклики, з якими ми зіткнулися, зокрема після повномасштабного вторгнення. Безбар’єрність — не просто тренд, а необхідність, яка робить нас кращими, більш стійкими та відповідальними. І хоча цей шлях непростий, ми — як бізнеси, так і спільноти — збудуємо безбар’єрне середовище, де кожен буде відчувати повагу і комфорт.
Марина Левченко
директорка з управління брендом та репутацією ДІЛА

Рівний доступ до лабораторних послуг

Щоб усунути фізичні бар’єри, у відділеннях ДІЛА встановлюються пандуси, додається контрастне маркування сходинок та дверей, встановлюються таблички Брайля з графіком роботи, навігаційні підказки, проводиться ремонт вбиралень для осіб з інвалідністю тощо.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь
Базово ми керуємось нормами ДБН та рекомендаціями експертизи. Спершу звертаємось до сертифікованого спеціаліста з технічного обстеження будівель. Він оцінює приміщення та надає перелік невідповідностей із рекомендаціями щодо їх усунення. На основі цих висновків ухвалюємо найбільш ефективне технічне рішення — це може бути встановлення електропідйомника, заміна або модернізація пандуса. У разі складніших змін, таких як перепланування, розробляємо технічні рішення на перспективу для реалізації під час капітальних ремонтів. Також враховуємо потреби різних категорій маломобільних груп — людей на кріслах колісних, мам із візочками та людей старшого віку. Там, де неможливо облаштувати нормативний пандус, встановлюємо підйомник. Якщо він незручний для дитячих візочків, додаємо відкидні пандуси на сходах, щоб забезпечити доступність для всіх груп відвідувачів.
Наталія Гришко
керівниця департаменту інфраструктури ДІЛА

ДІЛА вивчає досвід людей з інвалідністю, щоб орієнтуватися на реальних потребах. Задля цього компанія об’єдналася з ГО «Доступно.ЮА», ГО «Безбар’єрність», Superhumans, центром реабілітації, протезування та реконструктивної хірургії для постраждалих від війни. Разом перевіряли відділення в Києві та Львові на доступність і комфорт, щоб визначити, що потрібно удосконалити, переоснащити, встановити не тільки формально, а й з практичної сторони. І як це зробити дійсно правильно, щоб створити безбар’єрний простір. В межах проєкту 100 відділень ДІЛА вже отримали висновки доступності у Києві, Дніпрі, Одесі та інших містах України. Перелік і адреси доступних відділень у 13 містах можна знайти на мапі безбар’єрності ЛУН.

Ми керуємось фундаментальним принципом безбар’єрності: «Не робіть нічого для нас без нас». Тільки залучаючи тих, кого ці зміни безпосередньо стосуються, можемо глибше зрозуміти їхні потреби — навіть ті, про які самі б не здогадалися. Також ми вчимося у тих, хто вже має досвід, щоб щоб уникати помилок.
Марина Левченко
директорка з управління брендом та репутацією ДІЛА

Адаптація ветеранів і ветеранок

Станом на березень 2025 року 53 співробітника ДІЛА захищають країну у війську, 8 ветеранів повернулись на свої робочі місця. З жовтня 2023 р. в компанії триває проєкт «Зустріч» щодо адаптації ветеранів і ветеранок, які повертаються на свої робочі місця.

У межах проєкту ветеранам і ветеранкам надаються пільгові обстеження, безоплатні сесії з психологом, юридична допомога, навчання, оцінка нових компетенцій, підтримка наставника, додаткова відпустка. У компанії зберігається робоче місце, тож співробітники-ветерани можуть повернутися до своїх попередніх місць або HR-менеджер допоможе знайти нову посаду чи перекваліфікуватися. Для HR-менеджерів та безпосередніх керівників розроблено покрокові інструкції зі взаємодії з ветеранами та ветеранками. За трансформацію культури працевлаштування ветеранів та ветеранок в Україні в минулому році ДІЛА отримала відзнаку «Дружні до ветеранів» від Veteran Hub, яка надається компаніям, що своїм прикладом змінюють культуру працевлаштування ветеранів та ветеранок в Україні. 

Змінюємо стандарти сервісу

Безбар’єрність — це не лише про встановлення пандусів, це філософія. Тому в компанії заглиблюються в тему, покращують стандарти сервісу, приділяючи особливу увагу навчанню. Бо впевнені, що безбар’єрність починається з поваги та правильного ставлення. Для співробітників проводяться тренінги за підтримки ГО «Безбар’єрність» та волонтерського проєкту «Як ти, брате?» з коректної комунікації та взаємодії у контексті цінностей безбарʼєрності, інклюзії та різноманітності. У внутрішніх каналах комунікації провели інформаційну кампанію «Марафон Безбар’єрності», де співробітникам розповідали про коректну взаємодію з людьми з інвалідністю, популяризували «Довідник безбар’єрності», створений за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.

Працевлаштування людей з інвалідністю

З січня 2025 року в компанії проводиться аудит вакансій, щоб визначити, на яких із них можуть працювати люди з інвалідністю і тим самим розширити можливості працевлаштування. А головне — визначити, які саме порушення здоров’я не є перешкодою для виконання роботи. Аудит посад вже проведено в 10 відділах: виробничий відділ, медичний сервіс, контакт-центр, IT-відділ, відділ маркетингу тощо. Під кожну посаду визначено обов’язкові компетенції, можливі функціональні порушення, потрібні умови праці та варіанти облаштування та адаптацію робочого середовища під потреби людини.

У лютому 2025 року ДІЛА долучилася до спільноти компаній, які підписали «Принципи бізнесу, дружнього до ветеранів і ветеранок». Ця ініціатива формує нові стандарти підтримки військових та їхніх близьких у робочому середовищі, продуктах і сервісах, закупівлях та комунікаціях. Разом працюватимемо над ключовими змінами у підтримці працевлаштування ветеранів і ветеранок, формуванні культури поваги та чутливого ставлення і створенні інклюзивних умов праці та адаптації робочих місць.

Щоб сприяти прогресу, потрібно не боятися робити невеликі кроки вперед. Розвиватися, помічати недоліки і покращувати їх. Ідеалу немає, але кожен крок у напрямку безбар’єрності вже є перемогою. Попереду багато роботи і викликів, які треба подолати, щоб втілили рівність у всіх її проявах. І ми вдячні всім тим, хто разом з нами вже на цьому шляху.
Марина Левченко
директорка з управління брендом та репутацією ДІЛА

Розкажіть друзям про новину