Маркетинг впливу залишається одним з найефективніших та найперспективніших каналів комунікації зі споживачем. Не претендую на глобальне дослідження, а лише виокремлюю для вашої зручності деякі тенденції на прикладі проєктів агенції Burda Media Influencer за рік, що минає. Український ринок не змінився кардинально, радше адаптувався до нових реалій, які варто враховувати, плануючи рекламні кампанії.
Запит на нано- та мікроінфлюенсерів
Запит на нано- та мікроінфлюенсерів залишається стійким трендом. Їх унікальність полягає не в кількості фоловерів (прим. — від 1 до 10 тис.), а здатності встановлювати справжні зв’язки та забезпечувати високу залученість. У них акумульована за спільними інтересами аудиторія, яка їм довіряє. Для брендів це означає можливість цільового маркетингу впливу з високою точністю таргетингу на певну демографічну групу.
Приміром, коли разом з BIC збирали портфелі напередодні навчального року, працювали саме з батьками школярів, а для кампанії з HiPP відібрали за анкетами 100 мам з малюками, які або вже перебували на штучному вигодовуванні, або використовували як додаткове харчування. Під час обох word-of-mouth-проєктів вони допомогли «донести» продукцію на потрібну нам цільову аудиторію. Люди довіряють людям, які радять з власного досвіду.
Щирість і справжність
Якщо коротко, це також про довіру і лояльність в умовах більш жорсткої ринкової конкуренції. І один із найкращих способів досягти цього — відгуки та рекомендації реальних людей, нано- та мікроінфлюенсерів, які спробували продукт і розповідають про нього у соцмережах.
Нещодавній кейс — фармвиробник «Здраво» запропонував учасникам Naprobu.ua протестувати новий продукт від безсоння Мелоксонін спрей в обмін на чесну думку. Hill’s з їхньою допомогою показав переваги сухого корму для котів, а Caparol відкрив нову еру фарбування разом з інфлюенсерами. Кожний такий проєкт забезпечує від 300 до 500 відгуків. Це і є справжній user-generated content (UGC). Тобто контент з «реального життя», створений самими споживачами, на противагу «ідеальному глянцю» в рекламі.
Мікс платформ і форматів
Йдеться про комплексні кампанії з блогерами, в яких задіяні комбінації соціальних платформ (Instagram, Facebook, TikTok, Youtube), тематик і розміру інфлюенсерів (нано-, мікро- і макроблогерів). Розробити такий проєкт, звичайно, складніше, ніж просто інфлюенсеру згадати бренд у сториз. Проте результат однозначно буде.
Розглянемо на прикладі кампанії для Dr. Oetker. Ми давали продукцію «на пробу» наноінфлюенсерам та залучали кулінарних блогерів, проводили кулінарні марафони, запустили спецпроєкти з рецептами. Також інтегрували бренд в офлайнові івенти з блогерами. За підсумками охопили 24 млн 400 тис. унікальних користувачів, а кількість показів брендованого контенту дорівнює 34 млн. Багато відео потрапили в тренди TikTok та рекомендації Reels в Instagram.
Блогери — попит перевищує пропозицію
Блогери подекуди конкурують з онлайн-медіа за рекламні бюджети. В їхніх Instagram-профілях стає дедалі більше контенту з відміткою «реклама», а самі рекламні прояви потрібно бронювати заздалегідь до дати виходу. З огляду на численні запити, блогери постійно переглядають ціни на свої послуги, рекламні інтеграції. Утім, зрозуміло, далеко не всі бренди можуть дозволити собі кооперацію з інфлюєнсерами з півмільйонною-мільйонною аудиторією. Переважно ті, в кого є бюджети і кому тут і зараз потрібні великі охоплення аудиторії. Водночас ті, хто ставить на залученість, глибший зв’язок і вищу готовність купити продукт, йдуть до невеликих з нішевою аудиторією.
Офлайнові івенти повернулись
Причому найрізноманітніших форматів — від Public Talks з конкретної теми до міських заходів з інтеграцією брендів. Бренди хочуть живої взаємодії з тими, чия думка важлива для багатьох людей.
Бранч Perwoll Fashion Talk лідирує у нашому рейтингу івентів як ефективний спосіб розповісти про продукт, надихнути на переосмислення та вибір більш екологічного підходу до моди, отримати публікації у соцмережах. Власне разом з модними дизайнерами, блогерами та редакцією Marie Claire говорили про чисту, екологічно безпечну моду та усвідомлене споживання.
Також івенти з блогерами Blog Days з живими майстер-класами, пікніками і тест-драйвами продукції для дітей і дорослих стали додатковим каналом комунікації з аудиторією для ТМ «Наша Ряба», Motorola, Doppelherz, ARTDECO, Eveline Cosmetics та багатьох інших.
Соціальна складова
Маркетингові просування та комунікації, що несуть суспільно важливі цінності та здатні змінити наше ставлення — таких запитів більше. У когось — це ситуативний поклик і бажання підтримати певну ідею, у когось — системно відповідає місії компанії, продиктовано стратегією сталого розвитку. Коли ці цінності співпадають у партнерствах, виходить потужна синергія.
Як приклад, редакція Marie Claire Україна привернула увагу до сильних жінок, які «створюють майбутнє без упереджень та бар’єрів». Обличчями трьох його обкладинок і героїнями спецпроєкту стали українські атлетки, переможниці Паралімпійських ігор у Парижі 2024, а підтримав проєкт бренд Mary Kay, активний прихильник розширення економічних прав і можливостей жінок. На бранч-презентацію прийшли відомі блогери та селебриті, яким також близька тема жіночого підприємництва, гендерної рівності, бар’єрності тощо.
Отже, якщо ваш бренд не користується можливостями, які дає інфлюенс-маркетинг, дуже раджу виправити це скоріше. Споживачі мають про вас знати від тих, кому довіряють. Інфлюенсери допоможуть не лише розповісти про якість вашого продукту, а й донести ваші цінності до широкої аудиторії та залучити тих, хто ці цінності поділяє.