Кінолекторій від Київстар ТБ: підтримка українського кінематографу у часи випробувань
24 Жов 2024, 11:52
PR

Кінолекторій від Київстар ТБ: підтримка українського кінематографу у часи випробувань

Київстар ТБ та Українська Кіношкола об’єднались та створили спільний освітній проєкт — Кінолекторій від Київстар ТБ. Це серія безкоштовних лекцій від українських діячів кінематографу, що спрямовані на підтримку та розвиток української кіноіндустрії. Його мета — допомогти кіномитцям, сценаристам, продюсерам та іншим учасникам індустрії обмінюватися досвідом, дізнаватися про сучасні тенденції кінематографу та отримувати знання, необхідні для створення успішних стрічок. 

Українське кіно — це не лише індустрія, а й важливий елемент національної ідентичності. Під час війни воно стає інструментом для розповіді історій, що можуть резонувати на світовій арені та підкреслювати унікальність українського досвіду. Саме тому для нашої платформи важливо робити свій внесок у створення та процвітання українського кінематографу.
Павло Рибак
СЕО Київстар ТБ

Протягом липня-вересня на столичній локації у зеленому куточку міста на Поляні ВДНГ, захід об’єднав понад 200 відвідувачів та 8 спікерів: від сценаристів до режисерів і продюсерів. Відвідувачі могли безкоштовно доєднатись до Кінолекторію та послухати цікаві для себе розповіді з розборами кейсів щодо створення сучасних українських фільмів та серіалів, практичними порадами та відповідями на запитання. Кожна лекція супроводжувалась безкоштовним переглядом фільмів у кінотеатрі просто неба на Поляні ВДНГ, у тому числі і тих стрічок, над якими працювали спікери Кінелокторіїв.

Медіапартнерами Кінолекторію від Київстар ТБ стали 1+1 media, tsn.ua та Главред, а також медіа про життя столиці ТиКиїв. Завдяки широкій комунікаційній кампанії, сюжетам в медіа та телебаченні та залученості у соціальних мережах, інформацією про кінолекторій було охоплено понад 500 тис. читачів на різних майданчиках. 

Відкриттю кінолекторію не завадили повінь та буря

Безкоштовний кінолекторій вперше зібрав глядачів 17 липня на Поляні ВДНГ. Темою відкриття стала розмова та дискусія про те, як стати актором та чи кожен може ним бути. Спікером став Максим Михайліченко, куратор акторської програми Української Кіношколи. Навіть дощ та шквальний вітер у цей вечір не завадили поціновувачам кіноіндустрії завітати на відкриття та поставити свої запитання до спікера. 

Говорили про кіносценарії з Ярославом Войцешеком

На одному з перших Кінолекторіів Київстар ТБ Ярослав Войцешек, який створив сценарій до стрічки «Мавка. Лісова пісня», розповів про створення успішних кіносценаріїв і поділився своїми підходами до розробки ідей, що можуть знайти відгук як для локальної, так і міжнародної аудиторії.

Основною тезою було те, що в сучасному кінематографі сценарій — це фундамент, який визначає успіх проєкту. Важливо створювати персонажів і сюжети, що відповідають культурним контекстам та емоційним потребам глядачів, особливо в умовах війни, коли кіно стає ще й джерелом натхнення та надії.

Спілкувались про особливості продюсування у вітчизняному кінематографі

Кирило Горобець —  виконавчий продюсер FILM.UA Group, продюсер серіалу «Перші дні», поділився особливостями продюсування на прикладі стрічок, які стали популярними для українського глядача. Спікер наголошував на важливості залучення ресурсів і пошуку фінансування для проєктів, особливо в теперішніх умовах обмежених бюджетів.

Одним із ключових питань було те, як продюсери можуть долати фінансові й організаційні труднощі та створювати конкурентоспроможні продукти.

Була і панельна дискусія про кіновиробництво під час війни

Досвідом створення фільмів і серіалів під час війни поділилися Сергій Карпенко, креативний продюсер телеканалу 2+2 і шоуранер проєктів, Руслан Шаріпов, сценарист і ведучий 1+1 media, та Володимир Москалець, головний продюсер групи серіальних проєктів 1+1 Production.

Зйомки під час війни потребують особливого підходу, як у питаннях безпеки, так і в умовах психологічної напруги. Цей лекторій відзначився найбільшою кількістю запитань від аудиторії.

Кінолекторій до Дня українського кіно та спецпоказ українських фільмів

Завершальний етап Кінолекторію був приурочений Дню українського кіно, який відзначали 14 вересня. До нього доєднались творці фільму «Яремчук: Незрівнянний світ краси» та співзасновники KNIFE! Films — Максим Сердюк та Артем Григорян. Перед Кінолекторієм у кінотеатрі просто неба відвідувачі переглянули стрічку «Яремчук: Незрівнянний світ краси», а опісля спікери поділились власним досвідом створення документальних фільмів. У тому числі відвідувачі отримали багато корисних порад про те, з чого почати робити власне документальне кіно та що для цього потрібно.

Розкажіть друзям про новину