Неприбуткова організація ArtHelps та агенція Jung von Matt перетворили російську зброю на музичні інструменти у рамках кампанії, що надсилає потужний меседж стійкості та надії Україні на 2024 рік.
Центральним елементом кампанії «Resistruments» є зворушливе музичне відео під композицію австрійсько-російського скрипаля Юрія Ревича. У ньому українська молодь грає на інструментах, створених з утилізованої зброї, зокрема, на скрипці, зробленій з ракетної боєголовки, віолончелі, виготовленій з частин ракети-носія, та гітарі з корпусом, зробленим з каністри з-під пального, що використовувалася для заправки російських танків.
ArtHelps, штаб-квартира якої знаходиться в Штутгарті і спеціалізується на арт-терапії, співпрацювала з агенцією Jung von Matt/Neckar над цією ініціативою, яка відбулася у новоствореному креативному хабі ArtHelps у Києві. Цей хаб, площею понад 1200 квадратних метрів, створений у партнерстві з фондом Saving an Angel Foundation та організацією Save Ukraine, слугує простором для майстерень та навчальним центром з арт-терапії.
ArtHelps розробив унікальну навчальну програму для допомоги травмованим дітям та підліткам через творчі майстерні та арт-терапію. Музичні інструменти були створені під час цієї програми з українськими дітьми та підлітками у вересні цього року.
«Реакція на цю кампанію яскраво демонструє силу творчості, — сказав Андреас Брунш, керуючий креативний директор Jung von Matt. — Враховуючи, що ці інструменти, які ми бачимо тут, раніше були обстріляні російською армією по домівках і містах цих молодих людей, можна тільки поважати і сподіватися, що ця ініціатива допомагає інформувати і надихати».
Том Лупо, засновник ArtHelps, сказав: «Ми віримо, що творчість є життєво важливою для пошуку рішень у складних життєвих ситуаціях. Ми підтримуємо відбудову в Україні — не тільки в плані будівель, але, що найважливіше, в людях, які вчаться змінювати своє життя разом з нами».
Проєкт отримав значну підтримку від ірландського співака Рея Гарві, амбасадора ArtHelps та є частиною фонду Saving an Angel Foundation, який додав: «Ми не повинні втратити ціле покоління творчих людей через цю війну».