5 кроків для свідків чи постраждалих лягли в основу кампанії з протидії насильству
29 Лис 2023, 17:36

5 кроків для свідків чи постраждалих лягли в основу кампанії з протидії насильству

Кампанія стартувала напередодні міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства» за ініціативи Віцепрем’єрки з питань європейської та євроінтеграції Ольги Стефанішиної та участі першої леді України Олени Зеленської. 

Розробила кампанію комунікаційна агенція plusone social impact.

Повномасштабне вторгнення суттєво змінило ситуацію з домашнім насильством в Україні. У зв’язку зі стресом, невизначеністю, вимушеними переїздами та іншими викликами, пов’язаними з війною, ризики домашнього насильства зростають. За даними МВС, лише за перше півріччя 2023-го року кількість звернень щодо домашнього насильства зросла майже на 40%, порівняно з цим періодом минулого року.

Щоби впоратися з настільки великим викликом, проти нього потрібно об’єднувати суспільство. Після 24 лютого українці показали, що вони здатні спільно та ефективно протистояти навіть найбільшим викликам.

Однак боротьба з насильством може здаватися надскладним для пересічної людини завданням, для якого потрібно багато часу, зусиль, профільних знань і внутрішньої стійкості. 

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Кампанія “Зроби крок. Чуйність перемагає насильство” розділяє цей великий виклик на маленькі кроки. Та дала набір дуже зрозумілих, простих та доступних кожному інструментів для боротьби з ним.

Щоби боротися з насильством, достатньо не бути байдужими, звертати увагу на ситуації довкола та реагувати на них так, як вдається. 

У співпраці з фахівцями, кампанія виділила 5 кроків для свідків чи постраждалих від насильства. Це ті дії, які допоможуть вирішити ситуацію та не поставлять під загрозу особисту безпеку людини. 

Розширений перелік підказок на випадок домашнього насильства зашифрований у головоломці інтерактивної інсталяції.

Її ціль — навчити шукати та бачити кроки, що можуть допомогти у випадку насильства.

До 2 грудня інсталяція представлена у ТЦ «Гулівер» у Києві. 4 грудня відбудеться її відкриття в Дніпрі, а 8 грудня — у Львові.

Також у межах кампанії планується запуск курсу лекцій з чуйного спілкування та відеокурс за участю профільних психологів. Основна тема — як взаємодіяти чуйно, коли ми проживаємо війну. Курс охопить питання:

  • як комунікувати цивільним та військовим,
  • як підтримати родини, що пережили втрату,
  • як вибудовувати стосунки у родині, яка очікує повернення рідних з фронту,
  • як допомогти родинам ВПО тощо.

Велику проблему долають маленькі кроки. #зроби_крок!

Кампанія відбувається за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за сприяння першої леді України. Реалізовується у співпраці з Урядовою Уповноваженою з питань гендерної політики та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Її старт приурочений до щорічної міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства» та реалізовується за підтримки уряду Франції.

Розкажіть друзям про новину