Більше половини дітей в Україні стикалися з булінгом: опитування українців у месенджері
02 Чер 2023, 11:43

Більше половини дітей в Україні стикалися з булінгом: опитування українців у месенджері

Rakuten Viber провів опитування серед українців і дізнався, який відсоток дітей стикався з булінгом. В опитуванні в офіційному каналі Viber Україна взяли участь близько 50 тисяч користувачів України. 

Результати опитування показали, що більше половини дітей (59%) стикалися з булінгом. 35% опитаних знають, як себе захистити. З іншого боку, 39% респондентів зазначили, що проблема булінгу їм не знайома й вони не вірять, що подібне може статись. 

На питання “Чи стикалася ваша дитина з булінгом?” відповіді розподілилися наступним чином:

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь
  • Ні, це навряд чи можливо — 39%
  • Так і дитина знає, як себе захистити — 35%
  • Так, це періодично стається — 24%

Оскільки проблема булінгу залишається актуальною і в онлайні, Rakuten Viber нагадує про корисні функції, які допоможуть підтримувати безпечне середовище спілкування для дитини:

  • Блокування контакту: якщо якийсь контакт повсякчас пише агресивні повідомлення, які обурюють дитину, його можна заблокувати. 
  • Перегляд і керування запитами на повідомлення від невідомих користувачів: щоб не отримувати повідомлення від незнайомців, можна увімкнути функцію, яка дозволить фільтрувати подібні запити.

Крім технічних порад, варто також памʼятати про базові кроки, що допоможуть боротися з булінгом у мережі:

  • не ігнорувати нападки — кібербулінг не є нормою, агресор має понести відповідальність;
  • памʼятати про налаштування приватності в соціальних мережах та месенджерах;
  • не поширювати особисті дані без необхідності та не ділитися фото з незнайомцями в мережі;
  • кожна соціальна платформа має форми оскарження контенту й переслідує ціль блокувати подібні повідомлення задля збереження “інформаційної гігієни” — варто користуватися ними у разі нападків;
  • варто навчити дитину не залишатися наодинці з проблемою — завжди можна звернутися за підтримкою дорослих: батьків, вчителів, родичів, шкільного психолога тощо.

Розкажіть друзям про новину