Як минув робочий тиждень та які плани на вихідні, розповідає Діана Шмир, CMO realme Ukraine, Marketing Communications Leader at realme Baltic, Azerbaijan, Kazakhstan, Georgia.
Як минув тиждень?
Тиждень минув в оверворках, прокрастинаціях та емоційних потрясіннях, що дозволило мені тотально загрузнути в чорному гуморі та пітьмі TikTok — у принципі, все, як і у всіх… 😂
Головною новиною тижня став Паша Мерседес і його «Ісход МП з Лаври» 😂, я навіть витратила декілька годин на свій власний топ із кращих мемів. Улюбленим ділюся нижче:
З цієї нагоди нагадую — НЕ забуваємо щодня донатити чашку кави на ЗСУ 🙏
У понеділок хотіла віддати себе в басейн, але на ділі все звелося до йоги та прогулянок із моїм себеком — погодьтеся, 20к кроків щодня — теж непоганий такий собі спорт. Тому поки не викреслюю себе з проріділих рядів ЗОЖ-ком’юніті столиці.
У вівторок вирішила поглибити свої скіли керівника, тому купила курс по PNL та digital marketing — це могла б бути чудова історія, як за один вечір витратити 1/20 біткоїну на те, щоб додати +1 скіл собі в LinkedIn. Деколи з’являється відчуття, що я ніби в комп’ютерній грі, а мій пес повертає мене до реальності. На днях трохи перепрацювала — так він заліз на стіл і сів мені на ком’ютер 😅
Мені здається, він мене дуже засуджує — що думаєте?
Можна було б збрехати про якусь мегапродуктивність, але дещо таки вдалося зробити. Зокрема, підготувала нам плани виходу на підопічні ринки з новинками Mobile World Congress та паралельно склала свій топчик корисних АІ-сервісів для маркетологів. До речі, гляньте на роботу нейронки Midjourney: персонажі Гаррі Поттера на модному показі Balenciagа — вайб зашкалює 🔥
Також мені дуже сподобалася колаба «Зоряних війн» (Lucasfilm), а конкретно — серіалу «Обі-Ван Кенобі» з Volkswagen . Гляньте на цей дизайн — це ж розрив мого сердечка.
Мені здається, скоро Україна стане якимось світовим IT- чи криптохабом.
Додам ще, що регулярно слідкую за «бізнес-кліматом» в Україні і відзначу, що останні події вселяють в мене неабиякий позитив щодо майбутнього. Уявіть — наші рітейлери почали переходити на крипто-розрахунки 😱 — «Фоксторот» тепер приймає крипту через платформу Whitepay 🧐 Взагалі, мені здається, скоро Україна стане якимось світовим IT- чи криптохабом, як мінімум, дуже б цього хотілося.
Відкриття тижня
Сходила на «Памфір» та «Бачення метелика» (від України на Каннах) — виявляється, у нас таки є дуже класне українське кіно, поки не для всіх, але це хороше і дуже пристойне продовження того, що було «до»… Взагалі, дуже люблю кінотеатр «Жовтень», періодично ходжу туди на різні фестивальні програми, ЗІ СВОЄЮ СОБАКОЮ. Так, уявіть, вони «дог френдлі» — ШОК!!!!!!!
Далі я опинилася під враженням того, до яких наслідків (по «зливу бюджету») може призвести притягнута за вуха і уривчаста комунікація — ідеться про нову комунікаційну кампанію прикольного бренду одягу CHER17. Якщо коротко, була створена комунікаційна платформа #не_тьолочки, ключові для бренду лідери думок писали про те, що їх колись називали «тьолочками», а по факту вони «не такі». Через «об’єктивізацію жінки», бо саме це (на думку бренда) несе слово «тьолочка». Як наслідок, до цієї платформи був притягнутий сексизм та гендерна дискримінація, хоча сам концепт і форма речей бренду споконвіку дуже фемінітивна та навіть сексуальна. Зазначу, що коли мені потрібне якесь «літл блек дрес», я йду тільки туди.
Бренд одягу, в якому ти почуваєш себе дуже сексі, виступає проти сприйняття тебе «сексі».
Тобто виходить, що бренд одягу, в якому ти почуваєш себе дуже сексі (визнаю, інколи так себе дуже хочеться почувати — це як червона помада), виступає проти сприйняття тебе «сексі». Отже, у нас виходить «трошечки дисонанс», якщо не сказати «комунікаційний канібалізм».
Плюс особисто я трохи образилася і вважаю КК не дуже «інклюзивною», тому що мене ніколи не називали «тьолочкою», а я як би їх клієнт — мене мали так називати, бо ж комунікація має бути розрахована на мене 😅 Або ж я не красива, що теж варіант.
Саме слово «тьолочка» мені здається дуже застарілим, його ніби штучно витягнули з 5-7 річних архівів в інтернетах. Теж, на мою думку, не «резонує» з ядром ЦА.
Ну і я не розумію, де тут соціальна місія? У тому, що «тьолочки», які «не тьолочки», одягнули сексуальні речі які «чомусь» у жодному разі їх «не об’єктивізують» (насправді дуже) і кричать, що їх «об’єктивізують»…. Звучить, як невдалий косплей на SKIMS, H&M чи інший прикольний світовий бренд.
Задовбало трохи, коли спекулюють на фемінізмі і військових, як оці «ЗСУ сухарі» недавно крутилися….
Моя думка така — безкоштовний б’ютідей із фотосесією в тих самих G.Bar у луках від бренду для жінок, які постраждали від насилля у війну, виглядав би і вистрілив краще.
Що дістало за тиждень?
Тут панує незмінна і єдина стабільність у мене в житті — сусіди наші менші.
Музика тижня
Новий альбом Gorillaz — “Cracker Island” — слухала до дірок просто. А взагалі, тут я ще готуюся до Паски — так шо зайшов трек про ковбаску:
І про немиті вікна постійно на репіті:
Що почитати?
Взяла собі за звичку слухати україномовні аудіокниги, коли ходжу свої 20 тисяч кроків зі своєю собакою. За місяць уже маю перші результати у вигляді 5 книг, що, погодьтеся, краще, ніж «нічого» до того 😊 Слухаю в додатку Абук, деколи навіть трапляється, що читають самі автори.
Тепер до моїх неочевидних топчиків:
Дуже сильно раджу всю прозу Кузьми Скрябіна (особливо «Я, Побєда і Берлін» — піднімає настрій, потрапляєш наче в часи дитинства — дуже атмосферно, особливо якщо слухати його власну озвучку.
Для тих, хто хоче розібратися в тому, як ведеться сучасна «інформаційна війна», дуже раджу нещодавню книгу Дмитра Кулеби «Війна за реальність».
Джордж Орвел «Колгосп тварин» — класика, якщо не подужали «1984» і хочеться чогось смішного.
Із фундаментального раджу Валер’яна Підмогильного «Місто» і Івана Багряного (ми його знаємо по «Тигроловах») «Сад Гетсиманський» про репресії радянської влади проти українців.
Планую прочитати Валерія Ананьєва «Сліди на дорозі» — допоможе зрозуміти людей, які пропустили цю війну через себе і повернулися до «нормального життя». Якщо хочете зрозуміти Донбас, то рекомендую книгу Олександра Михеда «Я змішаю твою кров з вугіллям».
А з милої літератури рекомендую Євгенію Кузнєцову «Спитайте Мієчку» та дуже смішний роман Фредеріка Бакмана «Тривожні люди» — відволікають та вимикають мозок.
Що подивитися?
Зараз прямо дуже зосередилася на українському кіно. Днями дивилася «Памфір», «Червоний» та «Я працюю на цвинтарі» — дуже раджу до осмисленого перегляду. Чекаю прем’єри нашої першої чорної комедії «Люксембург, Люксембург» — поклала на неї великі надії — сподіваюсь, вони на мене не покладуть у відповідь.
Ваш топ застосунків на телефоні
- Абук — читаю аудіокниги українською
- Notion — для нотаток/списків/ведення проектів
- Goodnotes — для конспектів
- Telegram — усе решта
Плани на вихідні. Поради, куди піти
Сама ще не знаю, залежатиме сильно від погоди. Усі музеї і виставки я вже обійшла, теоретично могла б сходити з подругами на Kyiv Food Market або KYIVNESS (але він не на цих вихідних).
А так хочу в баню з дівчатками, пообгортуватися там усілякими грязями, попити чайку з сухофруктами і посидіти в чані.