13 Вер 2022, 14:28

Жан-Люк Годар: 4 рекламні ролики режисера, які ви ніколи не бачили

Жан-Люк Годар, французький кінорежисер, один із основоположників французької «нової хвилі», напрямку в кінематографу 1950-1960-х років, помер у віці 91 року. Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про смерть Годара у Twitter.

Порушник кінематографічних правил, якого вважають одним із найвпливовіших та безкомпромісних митців своєї епохи, одного разу заявив, що «фільм повинен мати початок, середину та кінець, але не обов’язково у такому порядку». 

Отримайте практичні рішення для вашого бізнесу від лідерів Ajax, Prom.ua, Promodo, Respeecher, twid.studio та ще 60+ компаній на GET Business Festival!

13 грудня понад 70 бізнес-практиків поділяться дієвими інструментами просування бізнесу, найкращими КСВ-практиками та стратегіями реалізації up-to-date комунікаційних та рекламних кампаній.

Долучайтеся, аби впровадити інновації раніше за конкурентів і вражати креативними кампаніями.

Зареєструватись

Багато хто знайомий із фільмами Годара — «На останньому подиху», «Жінка є жінка», «Жити своїм життям», «Безтямний П’єро» — але лише люті фанати знають, що режисер також встиг взяти участь у зйомці реклами для брендів. Згадуємо декілька комерційних робіт класика «нової хвилі».

Schick / 1971

У 1971 році Жан-Люк Годар зняв рекламу для американського бренду засобів для гоління Schick. Ось що про це писав письменник Ніколя Ромбес (Nicholas Rombes):

«Schick належав ультраконсерватору, надзвичайному капіталісту Патріку Фроулі. Чи має значення те, що Годар створив рекламний ролик, щоб допомогти продавати продукти для компанії, чиї прибутки підтримували політичні погляди, протилежні його власним? Ми всі співучасники цього лицемірства, малі й великі, оскільки щодня використовуємо та споживаємо об’єкти, джерела яких у глобальній матриці часто невідомі. Якщо Годар зробив рекламу, щоб допомогти фінансувати свої більш радикальні проєкти (можливо, Tout va bien, наступного року?), то чи ці два проєкти скасовують один одного? Чи існує якийсь реєстр, який слід відстежувати? Чи можна засуджувати ворога, а потім співпрацювати з ворогом, якщо ви можете знайти якесь інтелектуальне обгрунтування своїх дій?».

У ролику пара голосно сперечається під час випуску новин про Палестину, в той час як чоловік голиться.

Marithé François Girbaud / 1987-1988

У 1997-1988 роках Годар зняв серію роликів для французького бренду одягу та аксесуарів Marithé François Girbaud. 

Вісімдесяті та дев’яності роки називають «висотою» кар’єри Marithé François Girbaud. Протягом цього часу бренд створив разом із Годаром телевізійну рекламу: випробували техно-фьюж та ультразвук, а також розробили «B.E. Blue Eternal» — джинсову тканину, яка не линяє.

Parisienne / 1992

У 1992 Годар зняв рекламу сигарет Parisienne на замовлення швейцарської тютюнової компанії F.J. Burrus S.A. У той час компанія наймала відомих артхаусних режисерів для створення рекламних роликів для бренду сигарет. Окрім Годара, їм вдалося залучити Девіда Лінча, братів Коен, Емира Кустурицю, Романа Поланскі.

Типовий для Годара пізнього періоду рекламний ролик вийшов водночас літературним, політичним і навмисно важким. У рекламі режисер показав скейтбордиста, що мчить між великими ящиками сигарет, хлопця, що шарпає босоніж по підлозі, заваленій пакунками Parisienne, і заможну жінку, що читає роман «Parisienne People». Також в якості саундтреку Годар читає цитату з Расіна.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео