В Україні анонсували запуск фахового словника для креативників
23 Жов 2023, 14:06

В Україні анонсували запуск фахового словника для креативників

22 жовтня на конференції «Дизаріум», що проходила у Львові, спільнота українських фахівців з креативних індустрій анонсувала запуск фахового словника «Тлумач дизайн» для дизайнерів та інших фахівців креативних індустрій. 

Словник планується реалізувати в форматі друкованого видання, і в форматі онлайн-платформи. Команда проєкту обіцяє забезпечити словник українськими відповідниками фахових термінів та їхніми визначеннями.

Ідеологами проєкту виступили ​​Анатолій Попель, CEO соцмережі CASES та Креативної Практики, й Михайло Самоваров, співзасновник League Design Agency.

Ідею створення цього словника ми обговорювали в команді вже якийсь час. Річ у тім, що спілкування фахівців пересичене англіцизмами та жаргонними виразами, які ускладнюють розуміння процесів та явищ. Декілька років тому ми запустили свою освітню платформу, Креативну Практику, і ми хотіли, щоб мова викладання була зрозумілою, і тому почали закладати власний словник термінів та визначень. Зрештою у нас накопичилась певна база знань, якою ми хотіли поділитись. І коли до нас прийшов Михайло Самоваров з League Design Agency, який також горів ідеєю створити словник, ми зрозуміли, що зірки вилаштувались як слід.
Анатолій Попель
CEO соцмережі CASES

Наразі до укладання словника вже долучився ряд українських команд та фахових спільнот. Зокрема ініціатива Design for Ukraine та спільнота KyivUX, що також працювала якийсь час над власним словником. Технічною реалізацією продукту опікується Redlab digital agency

Серед задач платформи — покращення взаєморозуміння між учасниками професійної спільноти та посилення її синергії, підвищення якості освітнього процесу, зменшення бар’єра входу в професію для початківців та підвищення культури галузі.

Користуватись платформою зможуть фахівці з креативних індустрій (дизайнери, шрифтярі, ілюстратори, маркетологи, розробники, дослідники, технічні письменники тощо), бізнеси (агенції, студії, бюро, ІТ-компанії, стартапи), фахові спільноти, навчальні установи будь-якої форми й не тільки.

Уявіть якби лікарі не мали фахового словника, та писали діагнози своїми словами, на власний розсуд вибираючи слова для пояснень із декількох мов. Думаю, до хірургів ви б точно не ходили. Звісно, з дизайнерами ставка менша, вона вимірюється лише грошима і справленими очікуваннями. Втім, будь-яка свідома та зріла галузь має тяжіти до професійності та розвитку.
Михайло Самоваров
співзасновник League Design Agency

Кожен термін та кожне визначення на платформі буде узгоджуватись колегіально укладачами словника, що мають відповідний галузевий досвід. Додатково до цього, в робочу групу входитимуть філологи.

Наразі розробка платформи триває. Повноцінний запуск проєкту планується в першому кварталі 2024 року. Команда платформи запрошує до співпраці учасників галузі, що хочуть взяти участь у створенні першої редакції словника. Для цього необхідно заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео