Українські коти війни стали героями матеріалу видання Politico
24 Січ 2024, 13:26

Українські коти війни стали героями матеріалу видання Politico

Українські коти війни стали героями матеріалу видання Politico.

Видання підкреслило, що коти стали для українських військових емоційною підтримкою, залучають донати для ЗСУ, а також боряться з іншими загарбниками — мишами.

Зазвичай коти потрапляють на позиції української армії з довколишніх сіл чи міст, зруйнованих війною. Покинуті господарями, домашні тварини шукають людського захисту від постійних обстрілів, ударів безпілотників і мінних полів.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

«Коли до тебе приходить ця маленька налякана істота, яка просить захисту, як ти можеш відмовити? Ми сильні, тому захищаємо слабших, які потрапили в такі ж жахливі обставини, як і ми, тільки тому, що росіяни прийшли на нашу землю», — пояснив Олександр Ябчанка, військовий медик ЗСУ.

Героями статті стали четверо котів, які здобули популярність у соцмережах: Сирський, Шайбик, Кароліна та Герич. Герич та Шайбик збирали гроші на купівлю автівок для військових, а Сирський — на комплекси БПЛА Mini Shark.

Кіт Сирський став відомим завдяки колишньому волонтеру та чинному військовослужбовцю Роману Синіцину. З моменту його першої публікації на платформі X кіт став зіркою соцмереж та героєм мемів. Більше того, його фото з’явилося у соцмережах проєкту «Дія», як ілюстрація для майбутнього реєстру домашніх тварин.

«Я забрав його додому, коли ми залишили ту позицію. Зараз він живе з моєю родиною у Києві, але продовжує допомагати армії. Ми використали його популярність у соціальних мережах, щоб зібрати 147 000 євро на комплекси БПЛА Mini Shark для коригування артилерії», — розповів пан Сініцин.

Військовослужбовець Олександр Ляшук став петперентом Шайбика, одного з чотирьох безпритульних кошенят, що жили в його підрозділі у 2022 році.

Відтоді кіт Шайба та Олександр стали вірусною сенсацією завдяки їхнім спільним відео з патрулювання. Кіт має власну сторінку в Instagram і завдяки своїй популярності допомагає ЗСУ.

Новина за темою
Kormotech запустив першу колаборацію з петфлюенсерами

Військовий медик Олександр Ябчанка зустрів кішку Кароліну на позиції свого підрозділу в селі Серебрянка Донецької області.

Олександр забрав кішку та одне із її кошенят до себе додому у Львів, куди через рік долучився песик Шабрис, якого Ябчанка підібрав під Куп’янськом на Харківщині.

На відміну від прифронтових безхатьків, кіт Геральд, відомий як Герич, — котячий аристократ. Як тільки росія вторглася на територію України, він приєднався до своєї людини, Кирила Люкова, військового координатора Благодійного фонду Сергія Притули, який доставляє вантажі на передову.

Як і Сирський, Герич використовує свою популярність в мережі, щоб допомогти українській армії, очоливши кампанію, яка зібрала кілька мільйонів гривень на придбання автомобілів для військових.

Розкажіть друзям про новину