Корпоративний штаб «Допомога нашим» від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну видав Силам оборони України техніки на майже 30 млн грн. Рушійною силою стали співробітники мережі, які встигають і з операційною роботою, і з корпоративним волонтерством.
24 лютого 2022 року, коли перші російські бомби стали падати на українські міста, СЕО Фокстрот Олексій Зозуля ініціював створення корпоративного штабу для допомоги захисникам. Співзасновники бренду Валерій Маковецький та Геннадій Виходцев узгодили обсяги регулярної допомоги технікою. Близько 50 активістів з числа працівників бізнесу стали рушіями техніки для перемоги від Фокстрот.
Як все організовано
Листи-запити від захисників України надходять у штаб через директорів магазинів у регіонах та операторів контакт-центру, а також через корпоративну пошту та корпоративні акаунти в соцмережах. Неочікуваним, але дієвим інструментом стало так зване «сарафанне радіо», коли бійці діляться один із одним інформацією і шукають виходи на штаб Фокстроту.
Далі звернення опрацьовують у хедофісі з подальшим укладанням Договорів з військовими частинами. По тому директори магазинів отримують підтвердження на видачу допомоги і передають техніку представникам підрозділів.
Компанія розповідає про роботу штабу у соціальних мережах Facebook та Telegram, а також на сторінках корпоративного сайту Групи Фокстрот.
2 роки роботи штабу — у цифрах і емоціях
Понад 1200 офіційних запитів від захисників України пройшли через руки і серця працівників Фокстрот. За 2 роки великої війни компанія передала Силам оборони України понад 8 000 одиниць техніки на майже 30 млн грн.
Левова частина техніки на 23,2 млн грн передана у військові частини ЗСУ. З них нашим доблесним ППО — 298 одиниць обладнання на 2,5 млн. грн. Допомога підрозділам поліції та на потреби рятувальників ДСНС України склала 1,7 млн грн, лікарні та госпіталі забезпечено на 1 млн грн. На 800 тис. грн необхідного устаткування компанія передала своїм колегам-захисникам, яких тут називають #ротаФокстрота.
Серед постійних підшефних Фокстрот: легендарні Привиди Києва, бійці 3-ї ОДШБ, вертолітники-чорнобаївці, знаменитий спецпідрозділ Kraken, підшефні Юлії Паєвської (Тайри) — військовополонені та їхні родини, захисники з 24-ї бригади Д.Галицького, Київська зенітно-ракетна бригада (що збила 13 ракет «Кинджал»), 47-ї бригади «Магура», 48-ї ОШБ (Крим), 36-а бригада морпіхів, а ще, названий на честь загиблого героя, директора львівського магазину, молодшого сержанта Олега Марковича з позивним «Фокстрот», підрозділ аеророзвідки Foxtrot 80 ОДШ Галицької бригади.
15 активістів штабу «Допомога нашим» у 2023 році відзначені Подяками генерала Валерія Залужного «За значний особистий внесок у справу розвитку Збройних сил України, плідну та самовіддану співпрацю з Міністерством оборони України по захисту територіальної цілісності України».
Співзасновник бренду Фокстрот Геннадій Виходцев відзначений медаллю «За сприяння ЗСУ» від Міністра оборони України. Валерій Маковецький має відзнаку «За сприяння повітряним силам України» від генерал-лейтенанта Миколи Олещука, командувача Повітряних сил ЗСУ.
Корпоративний штаб «Допомога нашим» отримав відзнаку від української мережі ГД ООН в конкурсі соціальних ініціатив «Партнерство заради сталого розвитку — 2023» у номінації «Воїни світла».
Допомагаємо — перемагаємо
Робота штабу «Допомога нашим» триватиме до повної перемоги України. Адже, підтримуючи захисників, компанія допомагає і собі. За останній час відкрито кілька нових магазинів: у Чернігові, Стрию, Одесі, — відновлено роботу пошкоджених обстрілами магазинів в Бучі, Ірпені, Києві, Дніпрі.
На сьогодні у Фокстрот — це 124 магазини у 67 містах, у тому числі в прифронтових Херсоні, Краматорську та Слов’янську, інтернет-магазин foxtrot.ua і мобільний застосунок. Бренд увійшов до 30 приватних компаній, визнаних виданням Forbes.ua найстійкішими.