Робота благодійного фонду під час війни
09 Січ 2023, 11:35
PR

Робота благодійного фонду під час війни

Впродовж 10 місяців війни, яку розв’язала росія, ми побачили та зрозуміли, що абсолютно неможливо залишатися осторонь. Неможливо бути бездіяльним і потрібно допомагати тим, чим можеш. Це яскраво демонструє те, що практично кожен українець не залишився осторонь і став або благодійником, або волонтером, або меценатом, або долучився як експерт до благодійної ініціативи.

І коли все почалося, ми з дівчатами, засновницями фонду, зрозуміли, що навички, яких ми набули у довоєнному житті, можна використовувати ефективніше, якщо зробити дещо масштабне, ніж точкова допомога. Так виник фонд Future for Ukraine (FFU) — завдяки прагненню використати наші сильні сторони у благодійності.

Переважна частина команди фонду — це люди з креативної, маркетингової, медійної індустрії

Фонд створений на демократичних засадах та експертному досвіді бізнесу. Саме його структурна основа, на якій побудована робота фонду, послугувала точкою відліку для подальшого розвитку. Що я маю на увазі? Ми не були, як команда рятівників, які кидаються у вир подій, а там вже розбираються, що з цим робити. Ні! Ми підійшли до цього більш ґрунтовно та виважено. Переважна частина команди фонду — це люди з креативної, маркетингової, медійної індустрії, їхні знання та досвід надзвичайно допомогли нам зробити стрибок уперед, який багатьом фондам, створеним на початку війни, було дуже складно зробити.

Ще один із надзвичайно важливих аспектів, який необхідно враховувати при створенні благодійного фонду, — це sustainability або стійкість фонду. Що це означає? Це ваша відповідь на питання, що фонд робитиме у випадку, якщо не буде донатів на проєкти. Наразі ми можемо спостерігати тенденцію, що саме sustainability впливає на те, яким фондам донори та меценати надають перевагу у підтримці. Цей аспект суттєво впливає на репутацію як самого фонду та його надійність, так і на меценатів, які йому допомагають. Бо їх теж цікавить, як ви будете доводити справу до кінця у випадку відсутності коштів? Звідки братимете ресурси на те, щоб закінчити будівництво чи ремонт хабу, наприклад, або чи вдасться вам знайти продукти для гуманітарних місій?

Наразі ми можемо спостерігати тенденцію, що саме sustainability впливає на те, яким фондам донори та меценати надають перевагу у підтримці

За кожним із цих питань стоїть величезна відповідальність за їхнє розв’язання, за тих людей, які працюють у фонді та тих, кому ви допомагаєте у рамках ваших проєктів. Тому надважливо при створенні благодійного фонду пропрацювати всі аспекти діяльності з командою для розуміння того, як саме ви будете забезпечувати стабільність роботи фонду, якщо не буде коштів. Важливо враховувати це у стратегії розвитку та відобразити у цінностях фонду.

Війна вчить нас домовлятися. Не тільки всередині країни, а й за її межами. Шукати підтримку задля того, щоб продовжувати свою місію. Так і з роботою благодійних фондів. Наприклад, ви плануєте гуманітарну місію до деокупованої Херсонщини. У випадку відсутності фінансування, ви повинні знайти партнерів, які нададуть продукти для населення, забезпечать волонтерів автівками та допоможуть дістатися через заміновані дороги до найвіддаленіших звільнених куточків області!

Бувають ситуації, коли фонди самі ускладнюють благодійну діяльність, бо не бажають співпрацювати та прагнуть отримати всі лаври

На жаль, бувають ситуації, коли фонди самі ускладнюють благодійну діяльність, бо не бажають співпрацювати та прагнуть отримати всі лаври. Але це працює зовсім інакше. Кожен із нас має свої сильні сторони, які у поєднанні з експертизою інших фахівців, дають надпотужний та ефективний результат! Тому ми звертаємося до всіх бізнесів і фондів — об’єднуйтеся! Адже у нас одна спільна мета — світле та незалежне майбутнє нашої країни!

Розкажіть друзям про новину